WYNIKI PROMMAC: PO PROSTU WALCZ!

W Lublinie, w hali im. Stanisława Niedzieli odbyła się wczoraj pierwsza z cyklu Po prostu walcz! gala PROMMAC. Dzięki zestawieniu czołowych zawodników MMA z Polski i Europy widzowie byli świadkami niesamowitych walk na światowym poziomie. W walce wieczoru  Piotr Wawrzyniak pokonał Antoniego Chmielewskiego, jednego z pierwszych cenionych zawodników MMA w Polsce, który przecierał szlaki na świcie innym zawodnikom. Zawodnicy przewalczyli cały dystans, doprowadzając publiczność do wrzenia.

Albert Odzimkowski nie sprostał w walce z groźnym Mickaelem Leboutem. Po niezwykle efektownej walce Francuz był kilka razy w opałach, jednak to on okazał się być lepszym grapplerem i poddał Alberta duszeniem zza pleców na kilka sekund przed końcem pierwszej rundy.

W dywizji 84 kg kolejne cenne zwycięstwo odniósł Oskar Piechota, który pokonał Mattię Schiavolina przez TKO w połowie drugiej rundy. Piechota był bliski poddania przeciwnika już w pierwszej rundzie, jednak chwytanie się siatki oktagonu, za co rywal dostał ostrzeżenie, pomogło mu przetrwać skrętówkę.

W kategorii 77 kg walkę na całym dystansie stoczyli Emil Różewski i Grzegorz Lipski. Po pojedynku sędziowie jednogłośnie wskazali jako zwycięzcę Różewskiego. Lipski zaczynał z werwą każdą rundę, jednak w drugiej części do głosu dochodził Różewski. Wygrała młodość z doświadczeniem.

Nie licząc ostatniej rundy, bardzo ciekawe widowisko stworzyły Katarzyna Lubońska i Roksana Prucnal, które walczyły na całym dystansie w dywizji 57 kg. Lubońska w pierwszej rundzie osiągnęła dużą przewagę, obalając i kilka razy grożąc poddaniem rywalce. W drugiej odsłonie zmęczona Prucnal próbowała się odgryźć, mimo że tę rundę też przegrała, to kilka razy dobrze trafiła, nie zrobiła jednak krzywdy Lubońskiej. W trzeciej odsłonie obie zawodniczki były już bardzo zmęczone, a sędziowie ogłosili jednogłośne zwycięstwo  Lubońskiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.