WYNIKI TUF 19 FINALE

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2014-07-07

Prezentujemy wyniki gali TUF 19 Finale, która z niedzieli na poniedziałek odbyła się w Stanach Zjednoczonych. Swój debiut w UFC zaliczył Robert Drysdale, który już w pierwszej rundzie poddał duszeniem zza pleców Keitha Berisha.

Sarah Moras wygrała z Alexis Dufresnev przez jednogłośną decyzję. Pierwsza runda to sprowadzenie Dufresne, jednak to Moras była tam bardziej aktywna. Druga runda to już kontrola Sarah nad rywalką, a trzecia to próba poddań balachą, trójkątem i kluczem. Dodajmy, że Moras także w tej ostatniej rundzie dobrze trafiła swoją przeciwniczkę.

Patrick Walsh po trzech rundach był pewny jednogłośnej wygranej na punkty. Przez całą pierwszą i drugą rundę Walsh sprowadzał, kontrolował i próbował zakończyć rywala gilotyną czy kimurą. W trzeciej rundzie Dan Spohn poszedł na całość, trafił mocnymi ciosami, jednak Patrick umiejętnie uciekł z zagrażającej sytuacji.

Adriano Martins w przepiękny sposób zakończył Juana Manuela Puiga w pierwszej rundzie. Brazylijczyk już od początku zaczął agresywnie, trafiając Meksykanina mocnymi ciosami. Po chwili efekt na rywalu był, ponieważ po którymś z ciosów Juan osunął się na matę i sędzia musiał szybko przerwać walkę.

Kevin Lee po wyrównanej walce wygrał na punkty. Pierwsza runda to próby obalenia Ronsona. Druga to wyrównana walka, obaj trafiali mocnymi ciosami oraz próbowali sprowadzeń. Trzecia to szansa Jesse, który był za plecami, jednak nie umiał tego wykorzystać.

Dustin Ortiz zwyciężył i zapewnił w bilansie Justina Scogginsa pierwszą porażkę. W pierwszej odsłonie Ortiza obalił, jednak Justin zaskoczył próbą dźwigni na ramię. Dustin dał jednak radę  wyjść z opresji. Druga runda to już zdecydowanie inny przebieg walki, bo Ortiz obalał i naruszał Amerykanina mocnymi ciosami na korpus. Trzecia runda wyglądała podobnie i należała do Dustina.

Derrick Lewis zanotował drugą kapitalną walkę w UFC. Po raz drugi pokazuje jak mocny cios posiada. Tym razem po bijatyce w stójce, Lewis sprowadził, zdobył dobrą pozycję i tam już skończył ciosami Guto Inocente.

W finale TUFa w wadze średniej Eddie Gordon w niespełna minutę uporał się z Dhiego Limą. Od początku Gordon trafiał mocnymi ciosami, chwilę potem Lima osunął się na matę, a Amerykanin tylko go dobił.

W finale TUFa w kategorii półciężkiej zwyciężył Corey Anderson, pokonał on Matta Van Burena przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. Walka nie trwała za długo, Corey poszedł na całość, trafił mocnymi ciosami, następnie sprowadził i Matt był w pozycji żółwia. Już z tej pozycji Anderson go dobił mocnymi ciosami.

W walce wieczoru wygrał Frankie Edgar, który pokonał legendę B.J.Penna, który po walce ogłosił zakończenie kariery. Frankie od Penna był szybszy, sprowadzał go oraz częściej trafiał. W drugiej rundzie Frankie łokciem trafił Amerykanina i zaserwował mu duże rozcięcie. W trzeciej rundzie, po kolejnych ciosach, sędzia przerwał pojedynek.

Walka wieczoru:
145 lbs: Frankie Edgar pokonał B.J. Penna przez TKO (ciosy) 4:16, runda 3

Główna karta (godzina 3:00 czasu polskiego):
205 lbs: Corey Anderson pokonał Matta Van Burena przez TKO (ciosy w parterze) 1:01, runda 1 – Finał TUF-a 19 w wadze półciężkiej
185 lbs: Eddie Gordon pokonał Dhiego Limę przez TKO (ciosy) 1:11, runda 1 – Finał TUF-a 19 w wadze średniej
265 lbs: Derrick Lewis pokonał Guto Inocente przez TKO (ciosy) 3:30, runda 1
125 lbs: Dustin Ortiz pokonał Justina Scogginsa przez split decyzję

Walki w FOX Sports 1 (godzina 1:00 czasu polskiego):
155 lbs: Kevin Lee pokonał Jessego Ronsona przez split decyzję
135 lbs: Leandro Issa pokonał Jumabieke Tuerxuna przez poddanie (ballacha) 3:49, runda 3
155 lbs: Adriano Martins pokonał Juana Manuela Puiga przez KO (cios) 2:21, runda 1
205 lbs: Patrick Walsh pokonał Dana Spohna przez jednogłośną decyzję

Walki w UFC Fight Pass (godzina 0:00 czasu polskiego):
143 lbs: Sarah Moras pokonała Alexis Dufresnev przez jednogłośną decyzję
205 lbs: Robert Drysdale pokonał Keitha Berisha przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:03, runda 1

Bonusy po gali TUF 19: Finale:
Walka wieczoru: Leandro Issa vs. Jumabieke Tuerxun
Występ wieczoru: Adriano Martins
Występ wieczoru: Leandro Issa