TRZY NOWE WALKI NA GALACH UFC

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2014-07-14

Trzy nowe walki zostały dopisane do rozpisek UFC, największej organizacji MMA na świecie.

Ruan Potts vs Anthony Hamilton (UFC 177) - Obaj są nowymi zawodnikami w UFC, obaj zadebiutowali nie tak jak chcieli w tej organizacji. Zawodnik z Afryki po passie zwycięstw i dobrych pojedynkach na galach EFC Africa, podpisał kontrakt z UFC. W debiucie przegrał, został zastopowany ciosami w pierwszej rundzie przez Soa Palelei. Hamilton także miał duża passę zwycięstw i dlatego podpisał kontrakt. W szczególności trzeba przypomnieć o walkach Hamiltona z Smealinho Rama i Darrill Schoonover na galach MFC. W debiucie Amerykanin przez poddanie na kark przegrał z Ukraińcem Alexeyem Oleinikiem.

Chris Camozzi vs Rafael Natal (UFC Fight Night 50) - Dla Camozziego będzie to bardzo ważny pojedynek, ponieważ jest po trzech porażkach z rzędu. Przegrał przed czasem z Ronaldo Souzą, a na punkty z Lorenzem Larkinem i Bruno Santosem. Przedtem Chris posiadał passę czterech wygranych z rzędu, to najprawdopodobniej trzyma dalej go w tej organizacji. Natal także nie może zaliczyć swoich ostatnich walk do udanych, przegrał dwie ostatnie z Edem Hermanem i Timem Kennedym. Rafael to zawodnik UFC od 2010 roku, przez ten czas stoczył dziesięć walki z czego pięć wygrał, cztery przegrał i jedną zremisował.

Al Iaquinta vs Rodrigo Dammem (UFC Fight Night 50) - Amerykanin jest po passie trzech wygranych z rzędu przez decyzje, w tym wygrane z Piotrem Hallmannem, Kevinem Lee czy Ryanem Couture. Ostatnią walkę Iaquinta stoczył w tym roku, kiedy to niespodziewanie przegrał przez techniczne poddanie w drugiej rundzie z Mitchem Clarkiem. Brazylijczyk stoczył już dwie walki w tym roku, zwyciężył na punkty z Ivanem Jorge i przegrał na punkty z Rashidem Magomedovem.