Archiwum wiadomości z dnia: 2014-07-21

MISTRZOSTWA EUROPY MUAY-THAI IFMA/EMF

Sporty uderzane - Muay Thai

W dniach 21-28 września 2014 roku w Krakowie swoje umiejętności sprawdzą najlepsi zawodnicy z całej Europy. We wszystkich kategoriach wagowych i wiekowych uczestnicy będą walczyć o tytuł mistrza starego kontynentu. W turnieju weźmie udział około 600 zawodników. Kraków stanie się w tych dniach stolicą sportu Muaythai. [Czytaj więcej]

POLACY NA RIGA CUP 2014

Z bronią - Kendo

W tym roku Łotewska Federacja Kendo obchodzi swoje dziesięciolecie. Z tej okazji zorganizowane zostało Międzynarodowe Seminarium Kendo w Rydze. Zjawiło się na nim aż 25 mistrzów kendo z Japonii, w tym Masahito Yumura (8 dan hanshi), który przewodniczył japońskiej delegacji oraz Shinichiro Shimodaira (7 dan renshi), znany z parokrotnych wizyt w klubie Tengukai w Poznaniu. [Czytaj więcej]

KOLEJNA WYGRANA RENATO CARNEIRO

MMA - Świat

Kolejne zwycięstwo zaliczył talent z Brazylii Renato Carneiro. Zawodnik kategorii piórkowej ma na koncie dziewięć walk, osiem zwyciężył, a jedną zremisował. Renato jeżeli kończył walki przed czasem to przez poddanie. Zakończył tak walkę cztery razy, a kolejne cztery na punkty. Wczoraj Renato stoczył swój pierwszy pojedynek w tym roku, poddał już w pierwszej rundzie Ismaela Bonfima na Jungle Fight 71. [Czytaj więcej]

BENJAMIN BRINSA NA FFC 2

MMA - Polska

Już pierwszego listopada odbędzie się gala FFC 2, na której w walce wieczoru zobaczymy zawodnika kategorii półśredniej Benjamina Brinsa. Niemiec po dwóch porażkach z rzędu wygrał walkę i wszedł na tor zwycięstw. Było to w bieżącym roku, kiedy to Brinsa pokonał przez poddanie w pierwszej rundzie dość słabego Petra Novaka. Rywalem Benjamina będzie Kerim Engizek, jego rodak. [Czytaj więcej]

FEN4: TOMASZ KOWALKOWSKI vs ROBERT MARUSZAK

Organizacja Fight Exclusive Night ma zaszczyt zapowiedzieć kolejny pojedynek na nadchodzącej gali gali FEN 4 'Summer Edition', która odbędzie się w Hali 100-lecia Sopotu im. Haffnera przy ulicy ul. Goyki 7 w sobotę 16-go sierpnia. Będzie to drugie starcie na zasadach MMA i do tego jest to wewnętrzna, Trójmiejska rywalizacja. Zmierzą się w nim zawodnicy wagi ciężkiej, Tomasz Kowalkowski (3-0) z Mighty Bulls Gdynia i Robert Maruszak (1-1) z Corpus Gym Gdańsk. [Czytaj więcej]

CZTERY MEDALE NA PUCHARZE EUROPY WE WROCŁAWIU

Sporty chwytane - Judo

W zeszły weekend odbył Puchar Europy Juniorów w Judo we Wrocławiu. Na hali Orbita zaprezentowali się zawodniczki i zawodnicy 33 ekip, między innymi Kazachstanu, Japonii, Kanady czy Australii oraz najmocniejsze teamy Europy: Niemców, Francuzów, Belgów czy Holendrów. Polskim judokom nie udało się stanąć na podium, natomiast panie wywalczyły aż cztery brązowe medale. [Czytaj więcej]