MOJE PROPOZYCJE NA KSW 28

Artykuł ten będzie poświęcony gali KSW 28, która odbędzie się już 4 października w Szczecinie. Opiszę w nim starcia, które są już potwierdzone na gali i skupię się nad zestawieniami Polaków z zagranicznymi zawodnikami.

Jakub Kowalewicz vs Kamil Gniadek - Po jednej stronie mamy świetnego młodego zawodnika Jakuba Kowalewicza, który w walce z Sergejem Grecicho pokazał, że jego umiejętności są naprawdę zadowalające. Po drugiej stronie mamy bardziej doświadczonego i mocnego Kamila Gniadka, który na koncie ma walki z takimi zawodnikami jak: Arbi Shamaev czy Łukasz Sajewski. Kamil posiada umiejętności w dwóch płaszczyznach, dlatego myślę, że ta ciekawa walka, utrzyma się w stójce, gdzie oboje zawodnicy będą mogli mocno się obijać. Według mnie, walka będzie podobna do tej jak z Sergejem, jednak Gniadek będzie wybierał większą presję na Kowalewiczu. Obstawiam na wynik poprzez decyzję sędziów, a zwycięstwo przypisuję Kamilowi Gniadkowi.

Kamil Waluś - Zawodnik wraca po porażce, jednak myślę, że rywal ten nie powienien być słabym przeciwnikiem, a wręcz przeciwnie, dlatego najlepiej dać Walusiowi przeciwnika, który sprawdzi kolejny raz co tak na prawdę umie nasz zawodnik.

 • Paul Słowiński - Choć najlepsza forma zawodnika już minęła i nie ma on w MMA dobrych wyników, to myślę, że byłby on odpowiednim rywalem właśnie dla Kamila Walusia. W walce z Marcinem "Różalem" Różalskim, Paul pokazał się z wielce ciekawej strony,  pokazując dobrą walkę w stójce wzbudził wielkie emocje na trybunach. W drugiej walce na KSW Paul przegrał szybko z Michałem Andryszakiem. Jednak można powiedzieć, że dzięki tej walce Słowiński nauczył się dobrych wyjść w parterze, które były szybkie i imponujące.
 • Ion Cutelaba - Zawodnik z Mołdawi posiadający naprawdę mocny cios. Walczył na gali CWFC, na której przez dyskwalifikację przegrał z Michałem Andryszakiem. Następnie miał passę kolejnych trzech zwycięstw. Wydaje mi się, że byłby to dobry rywal dla Walusia.
 • Karl Knothe - Ten zawodnik nie walczył już długo, bo od czasu porażki na punkty z Karolem Bedorfem na KSW 20. Jednak nikt nie wie tego czy Karl zamiesza powrócić do walk. Ten doświadczony zawodnik, ma na koncie wiele walk skończonych przed czasem i nigdy łatwo się nie poddaje, co pokazał widzom nawet w walce z Bedorfem.

Michał Andryszak vs Michał Włodarek - Andryszak powraca do gry, po szybkiej porażce w Rosji. Przedtem w debiucie na KSW zaprezentował się kapitalnie, nokautując w dobrym stylu Pawła Słowińskiego. Włodarek natomiast słynie z zapasów oraz wytrzymałości, która może ponieść tego zawodnika do zwycięstwa. Obstawiam, że decyzją sędziów zwycięży Michał Włodarek.

Rafał Jackiewicz - O Rafale nie można zbyt dużo powiedzieć, jest to świetny bokser, ale myślę, że w tej dyscyplinie można go zestawiać tylko z uderzaczami, którzy wychodzą z takim doświadczeniem MMA jak Jackiewicz. Pewne jest to, że na KSW 28 Rafała zobaczymy w zestawieniu z Marcinem Parchetą. Marcin to utytułowany zawodnik w boksie tajskim oraz w formule K-1.

Anzor Azhiev - Polski zawodnik pochodzenia czeczeńskiego, powraca do walk po porażce po dyskwalifikacji. Pewne jest to, że w walce z młodym talentem nie zobaczymy na pewno Artura Sowińskiego, ani nowo pozyskanego Sergieja Grecicho.

 • Arbi Shamaev -  Choć to mało możliwe, właściwiel KSW, zastanawia się nad zestawieniem Arbiego z Anzorem Azhievem, mimo iż są oni rodziną. Jeżeli doszłoby do tej walki, to na prawdę mogło by być bardzo ciekawie, ponieważ oboje są młodymi i świetnymi zawodnikami, którzy pokazują w walkach wiele emocji.
 • Damian Stasiak - Jest to Medalista Olimpijski oraz świetnie zapowiadający się fighter. Zwycięzca turnieju w kategorii piórkowej w Ełku, w którym dwie walki zakończył przed czasem. Finał nie był dla niego łatwy i przyjemny, jednak udało mu sie wygrać z Łukaszem Grochowskim.
 • Mikhail Korobkov - Młody talent z Rosji, który na tegorocznym koncie ma już dwie walki. Ostatnio mógł pochwalić się się zwycięstwem na punkty z naszym Bartłomiejem Kurczewskim.

Rafał Moks vs Daniel Acacio - Brazylijczyk powraca po porażkach, w których zaprezentował się dość słabo. Jednak w walce z Asłambekiem Saidowem pokazał, że na wiele go stać. Tymczasem Rafał będzie chciał pokazać kolejne wielkie MMA w swoim stylu i poddać rywala, myślę jednak, że nie będzie to łatwe. Moks zapewne będzie dążył do gilotyny lub skrętówki, które wychodzą mu idealnie. Obstawiam, że Rafał podda Daniela do drugiej rundy po mocnym akcencie, w której Acacio będzie chciał skończyć Polaka w stójce.

Maciej Jewtuszko - Zawodnik ze Szczecina również powraca po kontuzji. Jest to mistrz tej federacji i bardzo mocny zawodnik, który w obydwu płaszczyznach czuje się wspaniale i pokazuje się z emocjonującej strony.

 • Curt Warburton - Byłby to idealny rewanżowy zawodnik dla Macieja. Od ich walki minęło już trochę czasu. Maciej w pierwszej walce w UFC był mocno zestresowany i nie pokazał swoich najlepszych umiejętności.
 • Sergey Golyaev - Znakomity i doświadczony Rosjanin mający na koncie wiele zwycięstw przez poddanie jak i przez nokaut. Sergey posiada mocny cios i walczy na gali M-1, ale myślę, że przejęcie go na walkę z Polakiem nie byłoby takie trudne.
 • Mateusz Teodorczuk - Od 2010 roku Teodorczuk jest niepokonany, walki kończy szybko, najczęściej poddając swoich rywali. Największym jego sukcesem był debiut w CWFC, gdzie już w drugiej rundzie Mateusz poddał Paula Redmonda.

Karol Bedorf - Przed własną publicznością Bedorf będzie chciał pokazać po raz kolejny swoją świetną formę. Niestety pewne jest, że Tim Sylvia nie będzie jego rywalem, za to zawalczy on w zbliżonym czasie do KSW, na mniejszej gali w Stanach Zjednoczonych.

 • Philip De Fries - Były zawodnik UFC mający duże umiejętności w parterze. Walczący w Japonii na gali IGF. Philipe jest pogromcą Oli Thompsona, gdzie na gali UFC on Fox 4 pokonał go przez poddanie w 2 rundzie.
 • Travis Fulton - Amerykanin ten jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem w dziejach MMA. Mający na koncie walki z takimi mistrzami walki jak: Andrei Arlovski, Travis Wiuff czy Jeff Monson.
 • Christian Colombo - Duży fighter z Danii, który posiada, jeszcze pociężniejszy cios. W swoich ostatnich walkach pokazywał się z dobrej strony punktując Bjoerna Schmiedeberga i Andreasa Kraniotakesa.
Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.