MISTRZOSTWA EUROPY W MUAY THAI 2014 W KRAKOWIE

Polskie Zrzeszenie Muaythai i Europejska Federacja Muaythai, we współpracy ze światową organizacją IFMA, pragną zaprosić wszystkich kibiców sportu, a w szczególności fanów Sztuk Walki, na najważniejszą imprezę tajskiego boksu w Polsce i Europie jaką w roku 2014 staną się Mistrzostwa Europy Muaythai z Europejskim Festiwalem „Muaythai przeciw narkotykom”! Odbędą się one w dniach od 23-go do 28-go września w stolicy Małopolski, Krakowie, a udział w zawodach już potwierdziło 35 krajowych federacji, które wystawiają blisko 600 zawodniczek i zawodników.

Rekordowa ilość wojowników z całej Europy, będzie platformą do pokazania Polski jako miejsca przyjaznego Sportom Walki oraz wkładu jaki nasz kraj systematycznie wnosi w ich rozwój. Jest to także okazja dla miasta Krakowa i województwa małopolskiego, by gościnnie przyjąć młodych sportowców, którzy zawiozą do swoich krajów dobrą opinię o stolicy Małopolski i naszym kraju.

„To niebywała okazja by Polska znalazła się na mapie wielkich wydarzeń sportowych. IFMA ściśle współpracuje z MKOL i Muaythai w perspektywie czasu będzie jedną z dyscyplin olimpijskich. Ta dyscyplina sportu znalazła się już w programie World Games 2017, które odbędą się we Wrocławiu. Nie korzystała przy tym z żadnej bocznej furtki, a znalazła się w głównym programie wrocławskich Igrzysk Sportów Nieolimpijskich – to świadczy o sile i pozycji jaką ma tajski boks na świecie. ME są okazją i testem by polski sport był jak najlepiej promowany przed tym wydarzeniem. To dla nas ogromne logistyczne i wizerunkowe wyzwanie.” - powiedział prezes Polskiego Związku Muaythai, Rafał Szlachta pełniący także funkcję sekretarza generalnego EMF i członka zarządu IFMA.

W ME udział weźmie także liczna polska reprezentacja, która w różnych przedziałach wiekowych i kategoriach wagowych, postara się zaznaczyć swoją pozycję. Trenerzy Kadry Polski, Rafał Simonides i Robert Karpiński starannie wybrali i przygotowują od miesięcy najsilniejszą ekipę jaką w tym momencie może wystawić Polska do walki z 34 pozostałymi reprezentacjami. Możemy w tym momencie liczyć na medale najlepszych naszych zawodników. W roli faworytów stawiamy medalistów poprzednich ME w Portugalii jak Marcin Łepkowski czy srebrny medalista i zarazem sprawca największej światowej sensacji podczas MŚ w Malezji – Oskar Staszczak. Obaj zawodnicy reprezentują miejscowy i najsilniejszy polski klub Muaythai, Raczadam Kraków i to wielka atrakcja dla miejscowych kibiców by zobaczyć ich w walce z najlepszymi w Europie i na świecie. Niestety w tej imprezie zabraknie trzykrotnej mistrzyni świata Joanny Jędrzejczyk, która godnie reprezentuje tajski boks na arenach Ultimate Fighting Championship, największej światowej organizacji walk MMA. Joanna będzie obecna jako gość honorowy i będzie wspierać polskich reprezentantów mentalnie podczas zmagań. Kibice będą zatem mogli spotkać się z Asią podczas tej imprezy i to wielka gratka dla nich.

Kraków odwiedzi przy tym liczne grono utytułowanych zawodników Muaythai, jak odnoszący wielkie sukcesy zawodowe Andrej Kulebin z Białorusi czy Dmitry Walent – obaj wielokrotni mistrzowie świata największych światowych organizacji. Spodziewana jest także obecność tak silnych zawodników jak Artem Lewin z Rosji – mistrz It's Showtime i zarazem najlepszy zawodnik wagi półciężkiej w Glory. Liczymy, że na tle tych gwiazd rozbłysną inne, nowe, w tym także i być może z naszego kraju.

Mistrzostwa Europy Muaythai 2014 odbędą się w dwóch lokalizacjach. Walki eliminacyjne do walk finałowych będą rozgrywane w dniach od 23 do 28 września 2014 na obiektach AWF KRAKÓW, w Hali Gier Sportowych. Część kończąca wydarzenie, czyli Gala Finałowa Mistrzostw Europy Muaythai 2014 odbędzie się natomiast w hali KRAKÓW ARENA w dniu 28 września, o godzinie 18:00. Widzowie będą mogli podziwiać najlepszych zawodników i zawodniczki mistrzostw w ośmiu wybranych walkach o tytuł Mistrza Europy.

Podczas tej uroczystej gali, oprócz fascynujących pojedynków, widzowie będą mogli podziwiać także występy artystyczne, między innymi: wspaniałą Królewską Grupę Pokazową „MUAYTHAI LIVE” z Tajlandii, Teatr Cieni „FIREFLIES”- finalistów programu „Mam Talent”, a także znane gwiazdy sceny muzycznej: Mateusz Ziółko, Drużyna Mistrzów czy DJ Groomy. Zachęcamy również sponsorów i media do wspierania tej imprezy o bardzo wielkim wymiarze sportowym i marketingowym. Zachęcamy do promowania Muaythai poprzez wsparcie Mistrzostw Europy. Także jako oferty dla młodzieży, jako alternatywy wobec pokus i niebezpieczeństw jakie niesie współczesny świat. Muaythai odwołuje się do prastarych wartości jakie niosły przez wieki Sztuki Walki i są one uniwersalne, nie tylko w odniesieniu do sportu, ale czysto ludzkiej etyki i filozofii. Niech Polska, Kraków i Muaythai kojarzą się jako wspaniały czas jaki przeżyjemy z tysiącami kibiców z całej Europy, którzy ściskać będą kciuki za swoich faworytów i bohaterów.

Bilety na galę finałową Mistrzostw Europy Muaythai 2014 dostępne są poprzez sieć Ticketpro oraz przez stronę Ticketpro.pl

Zapraszamy serdecznie!
Komitet Organizacyjny ME

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.