BARTOSZ BOTWINA vs ARTEM VOSKOBOYNIKOV

Organizacja ESF ma przyjemność zapowiedzieć pierwszy pojedynek gali East Side Fight 1, która odbędzie się w dniu 15-go listopada w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej, w Białymstoku, przy ulicy Odeskej 1. W pojedynku na zasadach K-1 Rules, zmierzą się trzykrotny mistrz Europy, Artem Voskoboynikov z białoruskiego Grodna i polski mistrz świata Bartosz Botwina z klubu Husarz Białystok. Będzie to prawdziwe porównanie „siły ognia”, dwóch szkół tajskiego boksu z jakiego wywodzą się obaj zawodnicy na uniwersalnych zasadach Kickboxingu.

Pojedynek zakontraktowany został w kategorii półśredniej do 67 kg. 26-letni Artem Voskoboynikov to doskonale znany w Polsce zawodnik. Ze względu na częste wygrane z naszymi zawodnikami nazywany jest czasem „Katem Polaków”. Z polskich zawodników tylko wielokrotny Mistrz Polski, Jarosław Daschke potrafił raz wygrać z Białorusinem w rewanżu. Pozostali przegrywali swoje walki z pisanym z białoruska Artsiomem Vaskaboinikau. Artem trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Europy, wygrywał turniej „Battle of the Champions” na Mołdawii i turniej „China vs Russia” w latach 2009 – 2010. Był też mistrzem organizacji BMMF w latach 2010 i 2011. Ma za sobą 15 zwycięstw i tylko 4 porażki. Mierzy 180 cm i waży 70 kg. Bartosz Botwina ma 23 lata, ale już bogate doświadczenie amatorskie i zawodowe. Białostoczanin bardzo szybko rozpoczął karierę startując jako junior w 2006 roku w Otwartych Mistrzostwach Białorusi w Muay Thai. Później zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Europy, a w 2008 roku zdobył pierwsze Mistrzostwo Polski, których ma na koncie kilka. Najcenniejsze amatorskie osiągnięcie to pierwsze miejsce na Mistrzostwach Świata w Kickboxingu federacji ISKA w 2010  roku w Alicante, w Hiszpanii, gdzie wygrał w formule K-1. Na zawodowej arenie Bartosz ma także wiele osiągnięć, takich jak zwycięstwo w meczu Polska vs Irlandia, czy drugie miejsce na turnieju zawodowym w formule K-1 w  Popradzie, w Czechach w 2013 roku.  Brał też udział  w zawodowej gali Bushido Heroes w Wilnie i walczył w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na zawodowych imprezach. Na pewno jest też jedną z najwybitniejszych postaci podlaskiego sportu i Sztuk Walki w Polsce.

Promotor gali Piotr Sawicki mówi o tym pojedynku: „Długo zastanawialiśmy się ze współpracownikami nad wyborem przeciwnika dla Bartosza, ale przekonała nas klasa rywala i bliskość dwóch bratnich miast – Białegostoku i Grodna. Oba miasta łączy wspólna historia, a ten sportowy pojedynek wpisze się w bliskość Grodzieńszczyzny i Podlasia i zostanie odnotowany nie tylko w obu regionach, ale w Polsce i Białorusi. Ma międzynarodowy wymiar, ale jest także bardzo bliski kulturowo, bo dla Polaków Grodno to coś więcej niż tylko miasto za pobliską granicą. Myślę, że również dla mieszkańców Grodna. Sportowo będzie to wielkie wydarzenie, a ta walka jest dla nas jedną z najważniejszych, stąd ogłaszamy ją jako pierwszą”.

Kibiców sportów walki serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Wkrótce rozpocznie się sprzedaż biletów w kasach Opery oraz w siedzibie Sport Clubu Karate, a jest ona ograniczona pojemnością sali, stąd radzimy, aby wcześniej zaopatrzyć się w wejściówkę. Więcej informacji wkrótce.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.