TYPOWANIE PRZED UFC FIGHT NIGHT 53

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2014-10-04

Już dziś czeka nas wiele emocji związanych z galą KSW jak i UFC w Szwecji, na której zobaczymy aż trzech Polaków. Przedstawiamy typowanie redakcji oraz gości specjalnych przed UFC Fight Night 53. Krzysztof Jotko, Jan Błachowicz oraz Marcin Bandel podejmą swoje największe wyzwanie. Pierwsza dwójka zapowiadała, że będzie chciała zrobić 'Potop Szwedzki'. W karcie poza naszymi zawodnikami będzie także emocjonująco. Dzisiejszymi gośćmi będą Alan Langer, Adam Niedźwiedź, Mateusz Pogudz, David Zawada i Bartosz Chyrek.

Zubaira Tukhugov vs Ernest Chavez

Arkadiusz Hnida: Zubaira Tukhugov
Łukasz Lubański: Zubaira Tukhugov
Adam Niedżwiedz: Zubaira Tukhugov
Mateusz Pogudz: Ernest Chavez
David Zawada: Zubaira Tukhugov

Mairbek Taisumov vs Marcin Bandel

Arkadiusz Hnida: Będzie to najtrudniejszy pojedynek Marcina w jego dotychczasowej karierze. Po stronie Polaka na pewno będą techniki w parterze, które pokazywał wiele razy. Po stronie Czeczena będzie stójka, którą ma solidną, pokazał ją choćby w walce Nikko Puhaką. Moim zdaniem walka będzie przebiegała w szybkim tempie, a Taisumov będzie chciał wygrać przed czasem, jednak to Bandel będzie wchodził w nogi i co jakiś czas będzie demonstrował próby obaleń. W stójce będzie duże zagrożenie, Mairbek pokaże swój mocny cios oraz kopnięcie. Jednak nawet z pleców Marcin będzie mógł zagrozić swojemu rywalowi, ale nie będzie to na tyle dobre, aby zwyciężyć z tak doświadczonym zawodnikiem. Marcin będzie miał swoje szansę, ale to w każdej rundzie Mairbek będzie pokazywał swoją wyższość i wygra decyzją sędziów.
Karol Masiak: Marcin Bandel wygrywa przez nokaut w 2. rundzie.
Łukasz Lubański: Obawiam się, że Czeczen, to zbyt mocny rywal dla Marcina, jak na pierwszą walkę w UFC. Niezwykle istotne będzie to, jak Bandel poradzi sobie z emocjami, związanymi z debiutem w największej organizacji MMA na świecie. Taisumov dotychczas stoczył dwa pojedynki w UFC - ostatni z nich przegrał. Na pewno Czeczen będzie chciał udowodnić, że ta porażka, to tylko wypadek przy pracy. Sądzę – choć mam nadzieję, że się mylę – że doświadczenie i wszechstronność Taisumova, będą miały w tym pojedynku decydujące znaczenie. Typ: Mairbek Taisumov pokona Marcina Bandla przez TKO w 3. rundzie.
Alan Langer: Debitujący polak w UFC odprawi Taisumova przez poddanie w rundzie 3. Będzie to najcięższa walka Marcina, liczę że wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności i zmusi swojego przeciwnika do odklepania.
Adam Niedźwiedź: Bandel potwierdzi swoje niecodzienne BJJ i po pierwszej rundzie przewalczonej w stójce, w drugiej sprowadzi walkę do parteru gdzie urwie nogę swojemu rywalowi. Bandel 2r. Poddanie.
Mateusz Pogudz: Zdecydowanie Mairbek Taisumov.
David Zawada: Bandel ma bardzo dobrego rywala, ale myślę, że go podda balachą!

Tor Troeng vs Krzysztof Jotko

Arkadiusz Hnida: Na pewno nie będzie to łatwa walka dla Jotki, który miał problemy ze zdrowiem przed swoim pojedynkiem. Do tego rozstał się z trenerem, z którym współpracował od zawsze. Szwed to zawodnik bardziej doświadczony, ale jego dwie ostatnie walki wyglądały słabo. Moim zdaniem jeżeli Krzysiek nie będzie dawał się często sprowadzać, bo do tego będzie dążył Tor, to ma duże szanse w tym pojedynku. Troeng będzie mógł też dążyć do klinczu, jednak wierzę, że w tym aspekcie lepszy będzie Polak. W każdej rundzie, co jakiś czas będzie pokazywał w stójce, że jest lepszy od Troenga. Obstawiam jednogłośna decyzja Krzystof Jotko.
Karol Masiak: Krzysztof Jotko wygrywa przez poddanie w 3 rundzie.
Łukasz Lubański: Zarówno Krzysztof Jotko, jak i Tor Troeng, będą chcieli zrehabilitować się za swoje ostatnie porażki. Dla Troenga przegrana z Polakiem będzie oznaczała pożegnanie z UFC. Natomiast sytuacja Jotki, w razie niepowodzenia, będzie niewiele lepsza, niż jego dzisiejszego rywala. Kluczem do zwycięstwa Krzyśka, będzie skuteczna obrona przed obaleniami oraz stójka. Jotko w ostatnim czasie bardzo rozwinął umiejętności bokserskie pod okiem Zbigniewa Raubo – w tym elemencie doszukuję się dla niego szansy. Jeżeli Krzysiek będzie cały czas w 100% skoncentrowany i utrzyma walkę w stójce – wygra. Typ: Krzysztof Jotko pokona Tora Troenga przez KO w 3. rundzie.
Alan Langer: Sercem jestem za Krzysztofem, jednak sadzę, że polegnie w pojedynku z Torem. Będzie to na pewno bardzo emocjonująca walka, która moim zdaniem skończy się decyzją.
Adam Niedżwiedz: Nie wiem jak wpłynie zamieszanie ze sztabem szkoleniowym Jotki na jego przygotowania, ale wierzę w polski charakter i jego upartość. Do tego dochodzi niezwykła kondycja, którą posiada, to wszystko doprowadzi do zwycięstwa Jotki przez decyzję po zaciętym boju.
Mateusz Pogudz: Tor Troeng
David Zawada: Dla Jotki teraz będzie bardzo ciężko ... myślę, że Tor go będzie dominował ... i wygra przez decyzję.

Cathal Pendred vs Gasan Umalatov

Arkadiusz Hnida: Cathal Pendred
Łukasz Lubański: Gasan Umalatov
Adam Niedżwiedz: Cathal Pendred
Mateusz Pogudz: Gasan Umalatov
David Zawada: Gasan Umalatov

Dennis Siver vs Charles Rosa

Arkadiusz Hnida: Dennis Siver
Łukasz Lubański: Dennis Siver
Adam Niedżwiedz: Dennis Siver
Mateusz Pogudz: Dennis Siver
David Zawada: Dennis Siver

Nico Musoke vs Alexander Yakovlev

Arkadiusz Hnida: Alexander Yakovlev
Łukasz Lubański: Alexander Yakovlev
Adam Niedżwiedz: Nico Musoke
Mateusz Pogudz: Nico Musoke
David Zawada: Alexander Yakovlev

Magnus Cedenblad vs Scott Askham

Arkadiusz Hnida: Magnus Cedenblad
Łukasz Lubański: Magnus Cedenblad
Adam Niedżwiedz: Magnus Cedenblad
Mateusz Pogudz: Scott Askham
David Zawada: Scott Askham

Niklas Backstrom vs Mike Wilkinson

Arkadiusz Hnida: Niklas Backstrom
Łukasz Lubański: Niklas Backstrom
Adam Niedżwiedz: Niklas Backstrom
Mateusz Pogudz: Niklas Backstrom
David Zawada: Niklas Backstrom

Ilir Latifi vs Jan Błachowicz

Arkadiusz Hnida: Myślę, że jeżeli Janek nie będzie dążył do parteru, gdzie ma duże umiejętności, to walka nie musi pójść na jego korzyść. Szwed to zawodnik, który ma na pewno potężny cios jak i kopnięcie, które mogło by powalić konia. A z takimi kopnięciami, jak wiemy Janek miał problem. Jednak myślę, że jak będzie walczył na dystans to jego szanse rosną. Obstawiam niestety zwycięstwo Ilira w trzeciej odsłonie przez nokaut, kiedy Błachowicz będzie już zmęczony uporem Szweda i nie wytrzyma niskich kopnięć.
Łukasz Lubański: Upragniony debiut Jana Błachowicza w UFC. Zastanawiam się, czy długa przerwa Janka – spowodowana kontuzją – nie wpłynie niekorzystnie na jego postawę. Latifi dysponuje mocnym uderzeniem, dlatego Błachowicz powinien być bardzo uważny. Obstawiam, że po badawczym początku w stójce, walka wkrótce przeniesie się do parteru, gdzie górę wezmą umiejętności Polaka. Typ: Jan Błachowicz pokona Ilira Latifiego przez poddanie (balacha) pod koniec 2. rundy.
Alan Langer: Bedę patriota i obstawiam zwycięstwo Janka w na pewno ciężko zapowiadającej się walce z reprezentantem lokalnej publiczności. Będzie to twarda walka, która zakończy się wygraną Polaka przez decyzję.
Adam Niedźwiedź: Błachowicz wraca po kontuzji, głodny walki. Moim zdaniem Janek posiada większe umiejętności w każdym aspekcie walki, niż jego rywal. Pokuszę się o ocenę, że uda się mu rywala skończyć przed czasem w 3 rundzie, gdyż kondycja Błachowicza zawsze była na wysokim poziomie. Błachowicz 3r. TKO
Mateusz Pogudz: Janek długo miał kontuzję..., a Ilir to bardzo silny i doświadczony zawodnik,... myślę o TKO w 3 rundzie.
David Zawada: Jan Błachowicz

Akira Corassani vs Max Holloway

Arkadiusz Hnida: Max Holloway
Łukasz Lubański: Max Holloway
Adam Niedżwiedz: Akira Corassani
Mateusz Pogudz: Akira Corassani
David Zawada: Max Holloway

Gunnar Nelson vs Rick Story

Arkadiusz Hnida: Gunnar to świetny zawodnik, w UFC już pokazał co umie i zasługuje na walkę wieczoru. Story to zawodnik o potężnym ciosie, jednak myślę, że Nelson nie będzie się dawał obijać i za wszelką cenę będzie sprowadzał rywala. Obstawiam poddanie w trzeciej rundzie, zwycięzcą oczywiście będzie Gunnar.
Łukasz Lubański: Niezwykle ekscytujące zestawienie. Spodziewam się, że Story będzie zaciekle nacierał na mądrze broniącego się Gunnara. Podczas ataków Story’ego, Nelson będzie wykorzystywał nadarzające się sytuacje do wejścia w nogi i obalenia rywala. W tej płaszczyźnie Gunnar wkrótce wykorzysta nadarzającą się okazję do zakończenia pojedynku przed czasem. Typ: Gunnar Nelson pokona Ricka Story’ego przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2. rundzie.
Alan Langer: Sadzę, że nie będzie niespodzianki w walce wieczoru i Nelson odprawi Storyego z kwitkiem. Obstawiam ppddanie w rundzie 3.
Adam Niedźwiedź: Nelson szybko sprowadzi przeciwnika do parteru, gdzie podda duszeniem zza pleców. Nelson 1 r. Poddanie
Mateusz Pogudz: Gunnar Nelson
David Zawada: Ricky Story znokautuje rywala w 2 rundzie, ta walka to będzie niespodzianka moim zdaniem.