ESF 1: RADOSŁAW RYDZEWSKI vs ROBERT EGIZARYAN

Redakcja, Informacja własna

2014-10-23

Organizacja East Side Fight ma zaszczyt zapowiedzieć kolejny już, czwarty pojedynek gali East Side Fight 1, która odbędzie się w dniu 15-go listopada br. w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej, w Białymstoku, przy ulicy Odeskej 1. W kategorii półciężkiej, na zasadach K-1 Rules zmierzą się: wielokrotny mistrz Polski w Kickboxingu, Radosław Rydzewski i białoruski zawodnik, ormiańskiego pochodzenia, Robert Egizaryan z Grodna.

33-letni Białostoczanin, Radosław Rydzewski to jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników polskiego Kickboxingu. 10 razy zdobywał tytuły Mistrza Polski. Był wicemistrzem świata i zdobywał Puchar Świata, oraz medale Mistrzostw Europy. Ma za sobą bogatą karierę amatorską, gdzie wygrał 225 walk, a tylko nieco ponad 10%, czyli 25 pojedynków przegrał. Na zawodowej arenie stawał 16 razy z czego jeden, jedyny raz zszedł pokonany przez mistrza słynnego turnieju SuperKombat, czyli Dawida Kasperskiego. Obaj zresztą spotkali się także w ostatnim finale MP w Kickboxingu 2014 we Wrocławiu i nieznacznie na punkty wygrał Kasperski. Radek wierzy, że jednak kiedyś zdoła się zrewanżować odwiecznemu rywalowi, z którym toczy zawsze finałowe walki. Białostoczanin mierzy 185 cm i waży 86 kg.

Białoruski zawodnik, Robert Egizaryan to mistrz Białorusi w Muay Thai i K-1 juniorów, a na zawodowym ringu wygrał 5 z 7 walk. To nowa siła na kickboxerskim rynku naszego wschodniego sąsiada. Ma zaledwie 21 lat i już wiele sukcesów i medali na koncie, na silnym krajowym podwórku. Egizaryan jest medalistą Mistrzostw Białorusi, a także utalentowanym fighterem walczącym również w MMA, Muay Thai i innych formułach walki. Jego trenerem jest Vitaliy Kazakov, prowadzący renomowany klub Kondor Grodno. Zawodnik z Białorusi waży 85 kg i mierzy 185 cm.

Piotr Sawicki mówi o udziale Radosława Rydzewskiego w debiucie East Side Fight: „bardzo zależało mi na udziale Radka. To postać, która przez dekadę lat kojarzona była z naszym miastem i sukcesami białostockiego Kickboxingu. Trudno o bardziej skromnego sportowca i tu jego postawa jest mi bardzo bliska. Dodatkowo to wzór jako człowiek, obywatel i dżentelmen. Radek jest nauczycielem, mentorem i imponuje wielu młodym ludziom. To stara „old school” i takich postaci jest coraz mniej na rynku sportów walki. Młodzi pędzą za tymi co najgłośniej krzyczą a nie za tymi, którzy dążą do perfekcji. Powinni brać przykład z takich sportowców jak Radek, stąd jego udział to mój obowiązek jako promotora”.

Kibiców sportu i sympatyków Sztuk Walki serdecznie zapraszamy na to wydarzenie i walkę obu zawodników. Będzie ona ozdobą wydarzenia i jednym z ważniejszych elementów gali ESF 1, dlatego zachęcamy do udziału w tym międzynarodowym evencie.