ROGER GRACIE NA ONE FC 23

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2014-11-05

Piątego grudnia odbędzie się ciekawa gala One FC 23. Wspominaliśmy już o debiucie Brandona Very na tej gali, czy obronie pasa Bibiano Fernandesa. Kolejnym świetnym zestawieniem będzie walka niedoszłego rywala Marcina Różalskiego, czyli James McSweeney, który podejmie Rogera Gracie z legendarnej rodziny. Anglik ma passę trzech zwycięstw z rzędu, przed czasem odesłał Stefana Traunmullera, Chrisa Lokteffa i Cristiano Kaminishiego. Brazylijczyk to weteran nie istniejącej już federacji Strikeforce, a Roger ze swoich sześciu zwycięstw, aż pięć zakończył przez poddanie. Gracie w UFC stoczył jedną walkę, przegrał decyzją sędziów z Timem Kennedym.

Jeszcze trzy inne walki zostały dopisane do rozpiski One FC 23:

Sylvain Potard vs Jake Butler - Będzie to rewanż, w pierwszej ich walce zwyciężył przez nokaut w drugiej rundzie zawodnik z Francji. Sylvain poza zwycięstwem nad Amerykaninem odniósł także zwycięstwo przez nokaut nad Timba N'Zitą, jednak w ostatniej walce przegrał decyzją sędziów z Ramisem Teregulovem. Jake poza jedną porażką, ma na koncie cztery zwycięstwa przed czasem. Po porażce zaliczył bardzo cenne zwycięstwo przez techniczny nokaut w trzeciej odsłonie.

Herbert Burns vs Honorio Banario - Brazylijczyk stoczył cztery walki, dwie zwyciężył przez poddanie, a dwie przez decyzję sędziów. Honorio to weteran organizacji One FC, ale także ten zawodnik jest po trzech porażkach z rzędu, w tym dwie przed czasem. Wszystkie walki Honorio zakończył przed czasem.

Kevin Belingon vs Koetsu Okazaki - Kevin to zawodnik mający dobry cios. W ostatnich pięciu walkach zwyciężył trzy walki przed czasem z Yusupem Saadulaevem, Thanh Vu i Davidem Arandem Santacaną. Dwie porażki zaś zaliczył z doświadczonym Masakatsu Uedą i zawodnikiem walki wieczoru Dae Hwana Kimem. Japończyk po dwóch porażkach, w tym z mistrzem Fernandesem, zanotował dwa zwycięstwa. Pokonał on przed czasem Josha Alvareza i Yusupa Saadulaeva.