ANETA SZEPAŃSKA ODKRYŁA KARTY PRZED ME U-23 W JUDO

Osiem judoczek, w tym ubiegłoroczna mistrzyni świata Arleta Podolak, wystąpi w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U-23 we Wrocławiu.

- W składzie są -48 kg Joanna Stankiewicz (AZS AWF Warszawa), -52 kg Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa), Dorota Smorzewska (UKS Sensei Płock), -57 kg Arleta Podolak (GKS Czarni Bytom), -63 kg Karolina Tałach (SGKS Wybrzeże Gdańsk), Justyna Karpała (AZS AWF Wrocław), -78 kg Beata Pacut (GKS Czarni Bytom), Anna Załęczna +78 kg (TKS Judo Toruń) - powiedziała trenerka reprezentacji Aneta Szczepańska.

Rok temu w bułgarskim Samokovie brązowy medal w wadze -70 kg zdobyła Karolina Tałach. Od niedawna 22-letnia zawodniczka startuje w kategorii -63 kg, w której wywalczyła wicemistrzostwo Polski i zajęła 3 miejsce w Pucharze Świata w Estonii.

- Z pewnością największe nadzieje dotyczące pozycji medalowych wiążemy ze startem Karoliny Pieńkowskiej, Arlety Podolak i Karoliny Tałach. Wydaje się, że najmocniejsza będzie kategoria -52 kg. Liczę, że Karolinie wreszcie uda się zatrzymać serię porażek w walkach z Włoszką Odette Giuffridą - dodał wicemistrzyni olimpijska z Atlanty.

Trenerka kadry liczy też na pozostałe zawodniczki, które stać na sprawienie niespodzianki. - Beata Pacut, brązowa medalistka mistrzostw świata juniorek i wicemistrzyni Europy juniorek, ma pewne problemy z barkiem, ale i ją, i pozostałe nasze judoczki, stać na dobry występ. Nie wszystkie mają bogate doświadczenie w starciach międzynarodowych, jednak niespodzianki zdarzają się na każdych zawodach.

Kadra młodzieżowa obecnie przebywa do 13 listopada na zgrupowaniu w Zakopanem, skąd uda się na MME U-23 we wrocławskiej hali Orbita (14-16 listopada).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.