MME U-23 W JUDO - POLACY BEZ TROJGA ASÓW

Anna Borowska (-57 kg), Damian Szwarnowiecki (-73 kg) i Piotr Kuczera (-90 kg) nie wystąpią w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U-23 we Wrocławiu (14-16 listopada). Skład Polski ma liczyć 17 zawodniczek i zawodników.

- Damian Szwarnowiecki ma problemy z plecami, zaś trenerzy Anny Borowskiej i Piotra Kuczery postanowili dać im odpocząć po całym sezonie - poinformował dyrektor sportowy Polskiego Związku Judo Adam Maj.

20-letni Damian Szwarnowiecki (ur. 20.12.1993 r.) w 2012 roku zdobył mistrzostwo Europy w kategorii juniorów i młodzieżowców. Poważna kontuzja kolana sprawiła, że długo pauzował, a po powrocie na tatami nie dał szans rywalom w MP U-23. Próbował bez powodzenia swych sił w turniejach seniorskich w Mongolii i Rosji (w tym w Mistrzostwach Świata w Czelabińsku). We Wrocławiu przed własną publicznością miał być silnym punktem kadry narodowej, ale ze startu wykluczyły go problemy zdrowotne.

W hali Orbita nie wystąpią także podopieczni Artura Kejzy z Polonii Rybnik: mistrzyni Europy juniorek Anna Borowska oraz piąty zawodnik MŚJ i MEJ Piotr Kuczera.

- Widzę zmęczenie organizmu, dlatego postanowiłem dać im odsapnąć, bo w tym roku bardzo dużo startowali. Obecnie są na zgrupowaniu w Zakopanem, a do Wrocławia pojadą w roli obserwatorów, aby podpatrywać przeciwników ze swoich wag. W tym sezonie i tak udało im się zrobić trzy szczyty formy - na juniorskie MŚ i ME oraz seniorskie MP - powiedział trener Artur Kejza.

Szkoleniowiec zapewnił, że oboje są przygotowywani pod kątem Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

- Po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją więzadła krzyżowego przedniego Ania wróciła w znakomitym stylu. Od nowego sezonu będzie w gronie młodzieżowców. Z kolei Piotr pozostaje jeszcze juniorem, a niedawna walka z Krisztianem Tothem pokazała, że może bić się na równi z seniorami. Węgier to aktualny wicemistrz świata seniorów, a z Kuczerą wygrał tylko na yuko, choć moim zdaniem i w opinii innych trenerów, tego yuko nie powinien dostać (na kary lepszy był Polak - red). Oczywiście, szkoda, że obojga zabraknie w MME we Wrocławiu, bo zawsze przyjemnie walczy się u siebie, ale z pewnością jeszcze będzie sporo okazji, aby udowodnić swoją wartość - podsumował trener z Rybnika.

MME U-23 we Wrocławiu odbędą się w dniach 14-16 listopada. Trener Aneta Szczepańska już podała skład żeńskiej reprezentacji, a Piotr Sadowski niebawem ogłosi skład kady męskiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.