WYNIKI UFC FIGHT NNIGHT 57

Prezentujemy zaległe wyniki gali UFC Fight Night 57.

Doo Ho Choi zanotował wspaniały debiut, pokonując po osiemnastu sekundach Juana Manuela Puiga. Koreańczyk od razu ruszył do ataku, posłał rywala na deski, a w parterze dobił go ciosami.

Paige VanZant zapewniła pierwszą porażkę na koncie Kailina Currana. VanZant dążyła do klinczu, gdzie dobrze pracowała. Choć była sprowadzona, to z dołu lepiej pracowała niż jej przeciwniczka. Walka to duży chaos, gdzie w wymianach dochodziły nieliczne ciosy. Trzecia runda przesądziła o pojedynku, Paige w parterze ciosami wykończyła przeciwniczkę.

Yves Edwards zaliczył kolejną porażkę, tym razem zaskakująco, już w pierwszej rundzie z Akbarhem Arreolą. Na początku rundy Meksykanin mocnym podbródkowym posłał Amerykanina na deski. Yves jednak szybko wstał, za to Arreola obalił go, wszedł na dosiad, a stamtąd skutecznie poszedł po balachę.

James Vick pozostaje dalej niepokonany, po trudnym pojedynku z Nickiem Heinem. Pierwsza runda należała do Niemca, który dwa razy posłał na deski Amerykanina, ten jednak to przetrwał. Druga oraz trzecia runda należała do Vicka, który trafiał rywala i kontrolował tą walkę.

Roger Narvaez zaskakująco zwyciężył z Luke'iem Barnattem. Pierwsza runda nieznacznie należała do Narvaeza, ale te pięć minut nie wyglądało ciekawie. Druga runda należała do Luke'a, który zachował się jakby się obudził, w stójce trafiał przeciwnika. Trzecia runda należała do Rogera, który posłał rywala na deski, następnie w parterze próbował duszenia zza pleców, jednak Anglik się uwolnił.

Ruslan Magomedov łatwo poradził sobie w oktagonie i jednogłośną decyzją sędziów wygrał z niepokonanym do tamtej pory Joshem Copelandem. W pierwszej rundzie było już widać przewagę Rosjanina, który trafiał kopnięciami i wiele razy ciosami łapał rywala, ten zaś czekał na swoją okazje. W drugiej rundzie było nie za ciekawie, dopiero pod koniec Rosjanin trafił i poszedł za ciosem, jednak został skutecznie skontrowany. W trzeciej, a zarazem ostatniej rundzie, to Ruslan dominował i zasłużenie zwyciężył ten pojedynek.

Matt Wiman po przerwie poradził sobie z Isaaciem Vallie-Flaggiem. Od początku Issac dążył do klinczu, jednak pod koniec rundy stracił uwagę i to wykorzystał Wiman, wpinając mu się za plecy. Druga runda to także klincz, gdzie obaj wymieniali się ciosami oraz łokciami. W drugiej rundzie Anglik również zdobył plecy, jednak tego nie wykorzystał. Przez całe 3 minuty trzeciej rundy był klincz, a przed końcem Matt obalił i znów zdobył plecy, zadając parę ciosów.

Joseph Benavidez zanotował drugie zwycięstwo po porażce w pojedynku o pas. Tym razem jego łupem został Dustin Ortiz. Pierwsza runda należała do Benavideza, który w stójce trafiał mocnymi ciosami na korpus, a pod koniec rundy zdobył jeszcze obalenie. Ortiz miał swoje szansę, jednak ich nie wykorzystał, a Joseph kontrolował pojedynek. Cała walka miała taki sam obraz.

Alexey Oleinik zanotował drugie zwycięstwo w organizacji UFC, pokonując przez nokaut pogromcę Daniela Omielańczuka, Jareda Rosholta. Na początku wiedzieliśmy mocną wymianę w stójce, oczywiście zaraz Amerykanin dążył do swojego pewnego planu czyli zapasów. Jednak Alexey szybko wstał i sierpowym znokautował Jareda, a ten wcześniej miał dobrą passę zwycięstw w UFC.

Chico Camus zadziwił, pokonując faworyta tego starcia Brada Picketta. Choć walka była trudna do punktowania, bo Angik obalał a Chris bronił się przed tym, ale co najważniejsze, w stójce to Camus wykazał się celnością i szybkością.

Edson Barboza poradził sobie z Bobbym Greenem. Kluczem do zwycięstwa były niskie kopnięcia oraz uderzenia, które wychodziły, a Amerykanin tylko prowokował swojego oponenta.

W walce wieczoru Frankie Edgar przerwał passę Cuba Swansona. Frankie od pierwszej odsłony do ostatniej kontrolował pojedynek. W każdej rundzie Edgar obalał i kontrolował przeciwnika z góry ciosami. W czwartej i piątej rundzie Frankie dominował jeszcze bardziej. W ostatniej rundzie Edgar parę sekund przed końcem pojedynku zmusił do odklepania swojego oponenta.

Walka wieczoru:
145 lbs: Frankie Edgar pokonał Cuba Swansona przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 5

Główna Karta:
155 lbs: Edson Barboza pokonał Bobby’ego Greena przez jednogłośną decyzję
125 lbs: Chico Camus pokonał Brada Picketta przez niejednogłośną decyzję
265 lbs: Alexey Oleinik pokonał Jareda Rosholta przez KO (lewy sierpowy) 3:21, runda 1
125 lbs: Joseph Benavidez pokonał Dustina Ortiza przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Matt Wiman pokonał Isaaca Vallie-Flagga przez jednogłośną decyzję

Pozostałe:
265 lbs: Ruslan Magomedov pokonał Josha Copelanda przez jednogłośną decyzję
185 lbs: Roger Narvaez pokonał Luke’a Barnatta przez niejednogłośną decyzję
155 lbs: James Vick pokonał Nicka Heina przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Akbarh Arreola pokonał Yvesa Edwardsa przez poddanie (balacha), runda 1
115 lbs: Paige VanZant pokonała Kailin Curran przez TKO (ciosy), runda 3
145 lbs: Doo Ho Choi pokonał Juana Manuela Puiga przez TKO (ciosy), runda 1

Bonusy po gali UFC Fight Night 57 otrzymali:
Występ wieczoru: Frankie Edgar i Alexey Oleinik
Walka wieczoru: Paige VanZant i Kailin Curran

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.