ZAPOWIEDŹ KOKORO CUP 8

W Hali Sportowej przy ulicy Staffa 3/5 w Warszawie odbędzie się 6 grudnia VIII edycja turnieju karate Kokoro Cup. Turniej Kokoro Cup, jeden z najważniejszych w Europie, cieszy się uznaniem również w Japonii, ojczyźnie karate. Ze względu na wysoki poziom sportowy warszawska impreza, organizowana pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, władz stolicy oraz Ambasady Japonii od lat przyciąga zawodników ze światowej czołówki karate kontaktowego. Przy tej okazji także sportowa młodzież z dziesiątków klubów w całej Polsce może podziwiać umiejętności prawdziwych mistrzów.

Bielański Klub Kyokushin Karate (BKKK) – jeden z największych klubów sztuk walki w Polsce - ma zaszczyt zaprosić na VIII edycję turnieju karate Kokoro Cup, która odbędzie się w Hali sportowej przy ulicy Staffa 3/5 w Warszawie 6 grudnia br. Kokoro Cup to wyjątkowy turniej, który po raz pierwszy został zorganizowany w 2007 roku. Od tego czasu kolejne edycje cieszą się niesłabnącą popularnością. W Kokoro Cup 2014 w rywalizacji o jedno z najcenniejszych trofeów karate kontaktowego w Polsce i Europie zmierzy się 13 znakomitych zawodników.

Integralną część treningu karate stanowi praca nad charakterem i kultywowanie zasad twardej, lecz szlachetnej rywalizacji. Dlatego karate wyróżnia się wśród innych dyscyplin wielkimi walorami wychowawczymi i stanowi znakomitą formę aktywności fizycznej dla całych rodzin. Bielański Klub Kyokushin Karate ma na tym polu wiele sukcesów, a dzięki temu turniejowi zawsze towarzyszą pokazy umiejętności najmłodszych karateków, z dumą podziwiane przez najbliższych. Jak co roku spodziewamy się świetnej atmosfery i wielkich emocji związanych z rywalizacją zawodników światowej klasy. Nie zabraknie też walk pokazowych i występów artystycznych.

Zawody organizowane są w formie pucharowej, bez podziału na kategorie wagowe, czyli do następnego etapu przechodzi najlepszy zawodnik i jest tylko jeden zwycięzca. Do udziału w Kokoro Cup zgłaszają się więc tylko najmocniejsi karatecy z poważnym dorobkiem. W tym roku zobaczymy między innymi aktualnego Mistrza Polski w kat. - 90 kg, dwukrotnego brązowego medalistę Mistrzostw Europy w kat. do 90 kg, zdobywcę  – Marka Wolnego, Ikuyę Kawabatę - reprezentanta Japonii w Mistrzostwach Świata Open i Pucharze Świata, a także wielokrotnego złotego medalistę Mistrzostw Europy w kat. 70 kg, Mistrza Węgier w kategorii Open - Gabora Rozsaora z  Mistrza Azji Ilya Yakovleva. Specjalnymi gośćmi będą Prezydent Europejskiej Organizacji Karate Koen Sharranberg i Kunichiro Suzuki Mistrz Świata w kategorii otwartej.  Cena biletu wstępu wynosi 30 zł.

Honorowy patronat nad Kokoro Cup 2014 objęły: Ministerstwo Sportu i Turystyki,  Miasto Stołeczne Warszawa, Ambasada Japonii, World Karate Organization, European Karate Organization oraz Polska Federacja Karate Shinkyokushinkai.

Patronatem medialnym wydarzenie objęły: Telewizja Polska, Radio Dla Ciebie i portal Wirtualna Polska.

Szczegółowe informacje na temat Kokoro Cup 2014 w tym program znajdują się w linku www.kokorocup.pl.

RELACJA NA ŻYWO Z TURNIEJU:

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.