PODSUMOWANIE KOKORO CUP 8

W sobotę, 6 grudnia, warszawska Hala Sportowa przy Zespole Szkół nr 51 gościła jeden z najsilniej w Europie obsadzonych turniejów karate kontaktowego. Najwyższe trofeum ósmej już edycji Kokoro Cup zdobył zawodnik Kazachstanu, Ilya Yakovlev, który po zaciętej walce pokonał znakomitego reprezentanta Litvy, Justinasa Kvietkę. W walce o trzecie miejsce Antanas Klibavicius z Litwy zwyciężył w starciu z Ikuyą Kawabatą z Japonii.

Na prezentację zawodników Kokoro Cup 8 stawiło się na macie Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate 13 zawodników. Poza Polakami w turnieju wystartowali karatecy z Białorusi, Chorwacji, Japonii, Kazachstanu, Litwy i Węgier. Niestety tym razem reprezentanci polskich klubów nie wydostali się z fazy ćwierćfinałów. W pierwszej walce Justinas Kvietka w efektownym stylu pokonał reprezentanta gospodarzy, Marka Odzeniaka, który w poprzednich trzech edycjach turnieju stawał na podium. Także Ilya Yakovlev od pierwszych starć okazał się bardzo groźnym przeciwnikiem. Oba rozstrzygnął na swoją korzyść już w pierwszej rundzie. W ćwierćfinale Kvietka po dwóch dogrywkach zwyciężył utytułowanego Gabora Rozsa z Węgier, a półfinałowy pojedynek z rodakiem, Antanasem Klibaviciusem zakończył nokautem. Do walki finałowej Kvietka stanął wyczerpany długimi dogrywkami w eliminacjach i ćwierćfinałach. Yakovlev wydawał się zaskoczony determinacją, z jaką młody Litwin walczył o pierwsze miejsce, jednak nie było mowy, by oddał bliskie już zwycięstwo.      
Na gości wypełnionej po brzegi hali przy ul. Staffa 3/5 czekały w sobotni wieczór nie tylko wielkie sportowe emocje, lecz również widowiskowe występy akrobatów, krótki koncert zespołu Kancelaria Rocka, a także pokazy umiejętności najmłodszych karateków i instruktorów mazowieckich klubów karate. Impreza odbyła się pod patronatami honorowymi Ministerstwa Sportu i Turystyki, władz stolicy, Ambasady Japonii oraz World Karate Organization, European Karate Organization i Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai.
Organizatorem zawodów jest od 2007 roku Bielański Klub Kyokushin Karate (BKKK) – jeden z największych klubów sztuk walki w Polsce. Organizowane przez klub turnieje od lat przyciągają sportowców należących do światowej elity sportów walki. BKKK jest członkiem największej na świecie organizacji karate, World Karate Organization (WKO) z siedzibą w Tokio. WKO skupia ponad 80 000 członków z ponad 80 państw.

Patronatem medialnym wydarzenie objęły: Telewizja Polska, Radio Dla Ciebie i portal Wirtualna Polska. Szczegółowe informacje i relacja z przebiegu Kokoro Cup 2014 znajdą Państwo na stronie www.kokorocup.pl.

RELACJA NA ZYWO Z TURNIEJU:

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.