NOWE WIADOMOŚCI Z UFC

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2015-01-14

Chris Cariaso po porażce w walce o pas, zmierzy się z Henrym Cejudo. Chris to już weteran UFC, a zestawienie jakie zobaczymy na UFC 185 jest w kategorii muszej. Chris będzie największym wyzwaniem dla jego najbliższego oponenta. Cariaso miał świetną passę trzech zwycięstw z rzędu, gdy przed czasem pokonał IIiarde Santosa, a na punkty Danny Martineza i Louisa Smolke. W ostatniej walce 'Kamikaze' dostał szansę starcia o pas z Demetriousem Johnsonem, przegrał jednak w drugiej rundzie przez poddanie (kimura). Cejudo podpisał kontrakt z UFC po sześciu zwycięstwach, głównie w organizacji LFC. W debiucie zdecydowanie na punkty pokonał Dustina Kimurę.

Uriah Hall wystąpi na zbliżającej się niedzielnej gali UFC w Bostonie. Jamajczyk miał zmienionych rywali dwukrotnie, ostatecznie jego rywalem ma być Ron Stallings. 'The Choir Boy' na koncie ma dziewiętnaście walk, szesnaście było zwycięskich. Trzydziestojednolatek miał nawet krótką historię w Strikeforce, gdzie wystąpił raz i przegrał na punkty z Adlanem Amagovem. Ron miał passe trzech zwycięstw z rzędu wygrywając przed czasem, jednak w roku 2014 przerwał ją Tim Williams, pokonując Stallingsa przez decyzję. Amerykanin wzbudza szacunek, jest fighterem wszechstronnym, sześć walk kończył przez nokaut, a sześć przez poddanie.

Dwóch zawodników podpisuje kontrakt z UFC. Pierwszym jest kolejny zawodnik z Rosji, a jest nim Shamil Abdurahimov, toczący pojedynki w kategorii ciężkiej. Shamil na koncie ma cenne zwycięstwa z takimi zawodnikami jak Kenny Garner, Neil Grove, Jeff Monson czy chociażby Rameau Thierry Sokoudjou. Trzydziestotrzyletni Abdurahimov nie występuje często, w poprzednim roku zaliczył zaledwie jeden pojedynek, pokonując na punkty wspomnianego wcześniej Kenny Garnera. Drugim zakontraktowanym zawodnikiem jest Paul Redmond. Co ciekawe Irlandczyk wystąpi już na UFC on Fox 15 w Szwecji, zastąpi tam kontuzjowanego Alana Omera w walce z Mirsadem Bekticem. Paul to weteran organizacji CWFC, tam toczył najwięcej swoich pojedynków w karierze. Redmond znany jest także polskim kibicom, przez poddanie w drugiej rundzie przegrał z Mateuszem Teodorczukiem. Polak przerwał wtedy passę pięciu zwycięstw z rzędu przed czasem, do tego czasu Redmond w organizacji Cage Warriors był niepokonany. W poprzednim roku Paul wystąpił dwa razy, pokonując na punkty Damiena Browna i przez poddanie Alexisa Savvidisa.