ZAPOWIEDŹ PLMMA 49

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2015-01-22

Kamil Łebkowski stanie do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego na gali PLMMA 49, która szóstego marca odbędzie się w Łobzie. Rywalem Kamila będzie Eduard Muravitskiy (7-2), ciekawy zawodnik z Białorusi. Kamil celuje już w światowe federacje, ponieważ ma wielką passę sześciu zwycięstw, w tym trzech przed czasem. Łebkowski ma na koncie chociażby zwycięstwo przez techniczny nokaut z Kamilem Maroniem, który walczy teraz w organizacji M-1 Global. Pas swój wywalczył pokonując Carlosa Pradę po niejednogłośnej decyzji sędziów, w Białymstoku. Ostatnia walka to szybkie zwycięstwo z Semenem Tyrlyą, jednak stawkę tej walki nie był tytuł mistrzowski.

Eduard jest mniej doświadczony, jak na razie stoczył dziewięć walk, siedem zwycięskich, a przed czasem wygrywał aż sześć razy. Muravitskiy ma już na koncie walki dla takiej federacji jak Fight Night, gdzie dwukrotnie zwyciężał.

W drugim pojedynku o pas tej gali zobaczymy starcie o tytuł kategorii muszej, gdzie Marcin Lasota zawalczy z  Ibrahimem Barkinkhoevem. Czeczen teraz radzi sobie bardzo dobrze, zwyciężył dwa pojedynki przed czasem, a dokładnie przez poddanie. Choć pas posiadał Barkinkhoev, to przed walką z Adrianem Binieckim miał problemy z wagą i jego trofeum zostało zwakowane. Marcin powraca po pierwszej porażce w karierze, którą odniósł w poprzednim roku na gali Cage Warriors 73, gdzie na punkty przegrał z Brettem Caswellem. Wcześniej w roku 2014 Marcin stoczył jedną walkę w debiucie dla federacji CWFC, wygrał wtedy przez poddanie z Paulem Marinem.

Walka wieczoru
Pojedynek o pas kategorii piórkowej:
66kg: Kamil Łebkowski (11-4) vs. Eduard Muravitskiy (7-2)

Pozostałe.
Pojedynek o pas kategorii muszej:
57 kg: Ibrahim Barkinkhoev (4-2) vs. Marcin Lasota (8-1)
93 kg: Wojciech Balejko (2-4) vs. Nikolai Boyarczuk (1-3)
77 kg: Radosław Tomaszewski (2-0) vs. Artur Kamiński (2-1)
70 kg: Paweł Domagała (2-0-1) vs. Yuri Bybochkin (0-2)
70 kg: Hubert Jóźwiak (0-0) vs. Przemysław Górny (0-0)
66 kg: Piotr Płotka (0-1) vs. Evgenij Yanusho (0-0)
61 kg: Hovhannes Khachatryan (1-2) vs. TBA