FEN 6: PAWEŁ BISZCZAK vs ZAKARIA BAITAR

Organizacja Fight Exclusive Night pragnie poinformować, iż jeden z najlepszych polskich kickboxerów, Paweł Biszczak z Legnicy zmierzy się z reprezentującym Belgię, a pochodzącym z Maroka, Zakarią Baitarem. To starcie stanie się jedną z głównych walk wieczoru w formule K-1 Rules na nadchodzącej gali FEN 6 'Showtime', która odbędzie się 6-go marca 2015 we Wrocławiu. Pojedynek w hali 'Orbita' zakontraktowany jest w kategorii wagowej do 77 kg. To jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń tego świetnie zapowiadającego się wieczoru.

29-letni Paweł Biszczak kapitalnie pokazał się podczas gali FEN 5 w Lubinie, na początku stycznia tego roku. Trenujący w TKKF Legnica, pod okiem Zbigniewa Prycha, zawodnik znokautował Portugalczyka Janu Malkriado Cruza i ma wielki apetyt na kolejne zawodowe zwycięstwo. Wywodzący się z Karate Kyokushin, zawodowy strażak, to bez wątpienia obecnie najlepszy polski zawodnik Kickboxingu bez podziału na kategorie wagowe. Triumfator turnieju Russia Open i amatorski mistrz świata K-1 z 2014 roku jest jednym z najbardziej widowiskowo walczących zawodników w Europie. W Polsce jest praktycznie bezkonkurencyjny. Na jego koncie widnieje 20 wygranych walk zawodowych i tylko 2 porażki.

Zakaria Baitar ma 26 lat i reprezentuje belgijski Perfect Team z Antwerpii, któremu przewodzi znany trener Ben Dandois specjalizujący się także w MMA. Baitar był uczestnikiem słynnej gali „It's Showtime”, gdzie zmierzył się z Milesem Simsonem. Zawodnik z Belgii walczy także w MMA, gdzie do tej pory wygrał 5 pojedynków. W Kickboxingu odniósł 15 zwycięstw i 7 porażek.

Chcieliśmy kolejnej europejskiej konfrontacji najlepszego polskiego zawodnika K-1 jakim jest Paweł Biszczak i do takiej konfrontacji dojdzie. Chcemy dobrego widowiska i mamy nadzieję, że Zakaria Baitar pokaże to z czego słynie szkoła Kickboxingu i Muay Thai w krajach Beneluksu. Jego doświadczenie zawodowe jest nawet większe niż Pawła, dlatego też można oczekiwać dobrego pojedynku.” - powiedział Rafał Sawicki wiceprezes FEN.

To starcie obejrzą widzowie otwartego Polsatu i będzie to okazja by widzowie w Polsce obejrzeli pojedynek na najwyższym poziomie i przekonali się do Kickboxingu. Na obu zawodnikach spoczywać będzie ogromna presja, pokazania wszystkiego co najlepsze w tej formule walki.” - zaznaczył Paweł Jóźwiak, prezes organizacji Fight Exclusive Night.

Wierzymy, że ten i inne pojedynki jakie widzowie obejrzą w dniu 6-go marca przejdą do historii polskich Sztuk Walki, a Kickboxingu w szczególności. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk Kickboxingu i MMA, a nikogo z Was nie powinno tam zabraknąć.

Informujemy, iż bilety są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie www.eventim.pl oraz w punktach stacjonarnych tej sieci takich jak: Saturn, EMPiK, Media Expert i Media Markt. Pełna lista punków dostępna pod linkiem: TUTAJ

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.