FEN 6: PAWEŁ KIEŁEK vs GURAM KUTATELADZE

Redakcja, Informacja własna

2015-03-04

Kolejny bardzo ciekawy pojedynek został dopisany do karty walk gali FEN 6 'Showtime', która odbędzie się już w najbliższy piątek, 6-go marca 2015, we wrocławskiej hali 'Orbita'. Zmierzą się w nim: utalentowany polski zawodnik MMA, Paweł Kiełek z Arrachiona Olsztyn i gruziński emigrant mieszkający w Szwecji, Guram Kutateladze.

Pojedynek na zasadach MMA odbędzie się w kategorii do 72,5 kg. Paweł Kiełek, 19-letni podopieczny trenera Pawła Derlacza, uchodzi za jeden z największych talentów polskiej sceny MMA. Trenujący w najlepszym polskim klubie Mieszanych Sztuk Walki, młody fighter potwierdził to zwycięstwami na przestrzeni lat 2013 i 2014. Zawodnik ze stolicy Warmii i Mazur do tej pory wykuwał swój talent na lokalnych polskich galach, a teraz otrzyma szansę pokazania się szerszej publiczności. Olsztynianin na zawodowych arenach zwyciężał 5 razy i raz zremisował swoją walkę.

23-letni Guram Kutateladze ma za sobą bogatą karierę sportową, bowiem rozpoczął treningi w wieku 7 lat w japońskim Jiu-Jitsu i szybko rozpoczął starty zdobywając trzy razy tytuł mistrza Rosji w kategoriach dziecięcych i drugie miejsce na Mistrzostwach Europy. W tym czasie mieszkał z rodziną w stolicy Rosji Moskwie. W wieku 12 lat trenował już thaiboxing, a po powrocie do Gruzji w 2010 roku rozpoczął terminowanie w klubie Golden Glory Georgia obok Davita Kiria, mistrza Glory i do dziś przyjaciela Gurama. W tym czasie stoczył też trzy zwycięskie profesjonalne walki w MMA. Jak podaje jego oficjalna biografia, także eliminacyjną dla organizacji M-1 Global. Walczył także na zasadach K-1, a oficjalny debiut na szwedzkiej arenie MMA zanotował w 2013 roku. Dwukrotnie zwyciężał i raz uległ rywalowi na punkty. Kutateladze reprezentuje klub House of Samurai.

Wierzymy, że ten i inne pojedynki jakie widzowie obejrzą w dniu 6-go marca przejdą do historii polskich Sztuk Walki, a Kickboxingu w szczególności. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk Kickboxingu i MMA, a nikogo z Was nie powinno tam zabraknąć.