MACIEJ BROWARSKI PRZED FEN 6

Przedstawiamy wywiad z utalentowany zawodnikiem kategorii półciężkiej Maciejem Browarskim z Chorzowa. Maciej to zawodnik z doświadczeniem, ma na koncie ciężkie walki z takimi zawodnikami jak Alesio Sakara czy chociażby Viktor Nemkov.

- Witam cie Macieju, powiedz nam jak się czujesz przed zbliżającą się walką?
Maciej Browarski: Witam. Czuję się dobrze przed walką. Przygotowania już właściwie na finiszu. Zostało parę dni, więc tylko nabieram świeżości.

- Ostatnio zauważyłem, że w Chorzowie będziesz prowadził treningi dla młodzieży w wieku 13-16 lat, powiedz nam coś więcej o tym?
MB: Tak, trenerzy Maciej Polok i Roman Herman postanowi stworzyć taki projekt dla młodzieży gimnazjalnej. Głównie chodzi o ruch i ogólny rozwój tych osób. Chcą też wprowadzać zapasy, także coś się dzieje, na pewno z korzyścią dla młodych. Myślę, że to dobra inicjatywa.

- Wiele razy już to słyszałeś, jak oceniasz Marcina Zontka, który wrócił po długiej przerwie?
MB: Ciężko mi oceniać, walczył dotychczas jedną walkę, którą wygrał przed czasem. Na pewno jednak jest żądny walki i sukcesów.

- Przed FEN 6 odbyły się nagrania do trailerów. Powiedz jak czujesz się przed kamerami, lubisz takie rzeczy, czy nie przepadasz za tym?
MB: FEN jest rozwijającą się organizacją z dużymi aspiracjami, zaczęli współpracę z Polsatem i takie promocje są koniecznością. Na pewno dla mnie były to nowe doświadczenia, ale bardzo pozytywne. Przyjemnie spotkać ludzi, którzy zajmują się mediami od wewnątrz, zobaczyć ich pracę i móc współpracować. Oni też są zwykłymi ludźmi i ich rady pomagają w obyciu z kamerą, też kiedyś zaczynali.

- Przegrałeś w bardzo wyrównanej walce z Michałem Gutowskim. Chciałbyś aby doszło do waszej trzeciej walki, twój starszy rywal wydaje sie być w słabszej formie.
MB: Jak już kiedyś powiedziałem, zamknąłem ten etap i nie wracam do niego. A temat kolejnej walki, nie wydaje mi się, aby miał jakikolwiek sens.

- Walczyłeś w Austrii ze znanym zawodnikiem Alessio Sakarą, jak ty możesz opisać ten pojedynek?
MB: Tak, dostałem propozycję walki z Alessio, która zakończyła się niezbyt szczęśliwie dla niego. Sam pojedynek nie trwał zbyt długo, obfitował od początku w wymiany bokserskie i kickbokserskie. Przy jednej z nich Sakara zerwał biceps.

- Dochodziły mnie także ostatnio plotki, że jest możliwa rewanżowa walka z Włochem. Czy jest to prawda, jeżeli tak, to co możesz więcej powiedzieć?
MB: Tak na prawdę nie mogę powiedzieć nic więcej. Wiem, że chęć rewanżu pojawiła się zaraz po ostatniej walce. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja, jego powrót do zdrowia i jakie będą decyzje właścicieli.

- Walczyłeś dla federacji Final Fight Championship już dwa razy, jak oceniasz tą organizacje?
MB: Organizacje FFC oceniam jak najbardziej pozytywnie. Pełen profesjonalizm i mocne gale. FEN, gdzie odbędzie się moja najbliższa walka, też niczym nie ustępuje takiej organizacji jak FFC. Także nie mamy się czego wstydzić na krajowym rynku.

- Dzięki za poświęcony czas. Jeżeli chcesz komuś podziękować lub kogoś pozdrowić proszę bardzo.
MB: Dziękuję za wywiad i chciałbym jeszcze podziękować wspierającym mnie firmom: StalmerSilesia, BadHaus, Zięba Clinic i Silesian Gym.

Rozmawiał Arkadiusz Hnida

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.