SYLWETKA MARTYNY KRÓL

Martyna Król, obecnie najbardziej rozpoznawalna i najlepsza zawodniczka w swojej kategorii wagowej mieszka i walczy w Tajlandii. Kraju, który słynie z tej sztuki walki, gdzie tylko nieliczni mają szansę znaleźć się w czołówce.

Martyna, urodzona 22. Lipca 1994 w Starachowicach, do 'Kraju wolnych ludzi' przyjechała w 2013 roku. Swoją przygodę z Muay Thai rozpoczęła trenując w małym, nieznanym klubie w miejscowości Patong, na pół wyspie Phuket. Swoją pierwszą walkę stoczyła wygrywając przez TKO.

Podekscytowana wygraną i stylem życia, postanowiła zostać w Tajlandii na stałe i profesjonalnie zająć się Muay Thai. Mimo dużej konkurencji, ciężką pracą, ambicją oraz swoim zdeterminowaniem Martyna w półtora roku osiągnęła swój cel i znalazła się w czołówce najlepszych fighter’ek w Tajlandii jak i na świecie.

Walczyła na takich eventach jak World Muay Thai Angels, King’s Cup 2014, czy Muay Thai Day 2015, gdzie miała szansę zmierzyć się z uważaną dotychczas za najlepszą Tajską zawodniczkom, Chommanee Taehiran.  Nasza duma Narodowa miała okazję zmierzyć się z takimi zawodniczkami jak Farida Okiko, dotychczasowa mistrzynią WPMF; czy PoKaew mistrzynią federacji WMC.

Martyna stając się rozpoznawalna w świecie Muay Thai, ze swoim unikatowym stylem walki, została wyzwana na pojedynek przez pięciokrotną Mistrzynię świata Muay Thai, Caley Reece. Pojedynek z Australijką odbędzie się 28 Marca 2015 w Perth, Australii. W Chinach, w Maju tego roku będzie miała też okazję stoczyć walkę z mistrzynią Tajlandii, Mild Sawsing.

Martyna ciężko trenuje każdego dnia, codziennie biega  16 kilometrów i spędza 5 godzin w klubie, gdzie sparuje, klinczuje i wylewa siódme poty by spełnić swoje marzenie dotyczące zdobycia pasa Mistrza Świata. Doprowadzając swoje ciało do limitu, przygotowując się do walki potrafi zrzucić 7 kilogramów w tydzień, tak poświęca się swoim marzeniom.

Martyna obecnie trenuje dla Sasiprapa Gym Bangkok, jednego z czołowych klubów w Tajlandii, gdzie najlepsi, oddani trenerzy wychowali już wielu mistrzów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.