RAFAŁ HARATYK PRZED EFC AFRICA 38

Rafał Haratyk (4-1-2), czyli pierwszy zawodnik z Polski w organizacji EFC Africa, odpowiedział nam na kilka pytań przed walką. Rafał do tej pory stoczył osiem walk, zaliczył dwa remisy z mocnymi zawodnikami jak Marcin Gułaś i Oskar Piechota. W ostatniej walce Haratyk zdecydowanie na punkty pokonał fightera z Litwy na gali Warmia Heroes 2.

- Cześć Rafał.
Rafał Haratyk: Witam!

- Powiedz nam jak idą przygotowania do gali?
RH: Przygotowania idą bardzo dobrze, nie doznałem żadnych kontuzji, raz mnie trochę grypa męczyła, ale to drobnostka. Wszystko odbyło się zgodnie z planem.

- Twoim przeciwnikiem będzie Keron Davies. Co możesz powiedzieć o tym zawodniku?
RH: Widziałem dwa pojedynki Kerona, niestety ponad rok miał przerwy, także do końca nie wiadomo czego się mogę spodziewać. Wydaje mi się, że woli walkę w stójce, w dystansie.

- Zawalczysz na gali EFC Africa. Obserwowałeś tą federacje, jaka zdaje ci się być?
RH: EFC jako show jest niemalże identyczne z UFC. Z tego co zauważyłem to świetna organizacja. Co do poziomu sportowego to muszę się o tym przekonać na własnej skórze.

- Na ile walk masz podpisany kontrakt z tą federacją?
RH: Kontrakt mam podpisany na sześć walk.

- W poprzednim roku walczyłeś tylko raz, co było tego powodem?
RH: Walczyłem tylko raz, bo sprawy organizacyjne szły dosyć źle. Kontrakt z PROMMAC został podpisany, niestety do walki która miała odbyć się we wrześniu nie doszło. Później podpisałem kontrakt z EFC, początkowo miałem walczyć w grudniu, niestety przeciwnik podobno doznał kontuzji i do walki również nie doszło. Zacząłem się przygotowywać na galę EFC w lutym, bo byłem pewny, że już w końcu się uda zawalczyć, niestety i tym razem się nie udało. No i zostało na kwietniu. Mam nadzieję, że tym razem mój występ dojdzie do skutku.

- W swojej karierze masz w rekordzie walkę z aktualnym zawodnikiem UFC Omarim Akhmedovem. Co możesz powiedzieć o tym zawodniku?
RH: Mocny i solidny zawodnik. Z tego co widziałem w UFC, zszedł do kategorii 77kg. Niestety w walce z nim zabrakło trochę szczęścia, przegrałem.

Rozmawiał Arkadiusz Hnida

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.