CZTERECH POLAKÓW W ROZPISCE ACB 18

Trzydziestego maja odbędzie się gala ACB 18 w Kaliningradzie. W rozpisce znalazło się miejsce aż dla czterech Polaków.

Michał Andryszak przerwał złą serię dwóch porażek z rzędu, które zanotował z rąk Michała Włodarka (KSW 28) i Konstantina Erokhina (Fight Nights 16). W tym roku 'Longer' wystartował w turnieju Absolute Championship Berkut, pokonując w pierwszej odsłonie ciosami Lewa Polleya. Przeciwnikiem Michała będzie Rosjanin Zaurbek Bashaev, mający na koncie jedną wygraną walkę na punkty z Zaura Gadzhibabayeva.

Adam Zając, zawodnik z klubu Gracie Barra Łódź, powrócił w tym roku po dwuletniej przerwie, pokonując na ACB 15 Dimitry Lazurina na punkty. Adam na koncie ma także walki wygrane z takimi zawodnikami jak Tomasz Kondraciuk czy Rafał Lewoń. Zając jak i Andryszak będą chcieli w tym pojedynku zakwalifikować się do finału turnieju. Adama czeka jednak bardzo trudne zadanie, bo oponentem jego będzie Anatoly Tokov, mający na koncie już dwadzieścia walk, dziewiętnaście to zwycięstwa. Rosjanin już od czterech lat jest niepokonany. Tokov ma na koncie walki w organizacji M-1 Challenge, a w ostatnich pojedynkach kończył przed czasem Enoca Solvesa Torresa i Maxima Shvetsa, na punkty zaś pokonał Jordana Smitha.

Łukasz Rajewski będzie chciał poprawić swój rekord po nie udanych dwóch walkach w KSW, kiedy przegrał z Łukaszem Chlewickim na punkty, i przez poddanie z Jakubem Kowalewiczem. Swoje dwa pierwsze starty Rajewski wygrał, kończąc uderzeniami Jacka Wojnickiego i Piotra Kosińskiego. Rywalem Łukasza będzie Ilyas Omarov, niepokonany do tej pory zawodnik z Rosji. Omarov w dwóch pierwszych walkach zwyciężył pierw przez poddanie z zawodnikiem z Armenii na ProFC 6, a następnie pokonał po decyzji sędziów rodaka na gali Fight Nights. W tym roku IIyas stoczył już jedną walkę, w której był remis w pojedynku z Alexandrem Grozinem.

Damian Milewski powraca po krótszej przerwie od startów. Zawodnik z klubu Szkoły Walki Drwala na swoim koncie ma pięć walk, trzy zwyciężył, a dwie przegrał. W roku 2013 'Milano' zaprezentował się świetnie, pokonując przez poddanie w pierwszej rundzie Arkadiusza Żabę na MMA ATTACK 3, a następnie po trudnym pojedynku zwyciężył z Vitorem Nobregą. Ostatni pojedynek Milewskiego miał miejsce w poprzednim roku na PROMMAC 1, kiedy Polak po decyzji sędziów przegrał z Tyago Moreirą. Rywalem Damiana będzie Aslambek Arsamikov, trenujący w Arrachionie Olsztyn. Aslambek zadebiutował w MMA w tym roku, na gali PLMMA 47, poddając w niecałą minutę Bartosza Chodyne. W drugim pojedynku Arsamikov pod koniec pierwszej odsłony uderzeniami skończył Sławomira Turza, podczas 3 Charytatywnej Gali Sztuk Walki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.