Archiwum wiadomości z dnia: 2015-05-05

WIELKA BITWA POLSKA-ŁOTWA WE WŁOCŁAWKU

Sporty uderzane - K-1

Jeszcze nie umilkły pozytywne komentarze po Gali na Ursynowie, podczas której zawodnicy DSF Kickboxing Team pokonali w międzynarodowym meczu kickboxerów Macedońskich, a już szykuje się kolejna atrakcja dla fanów tej dyscypliny. 12 czerwca we Włocławku po raz piąty spotkamy się na imprezie organizowanej przez DSF Kickboxing Challenge. Tym razem przeciwnikami polskich zawodników będą goście z Łotwy. [Czytaj więcej]

UFC 187: SEAN SPENCER KONTUZJOWANY

MMA - Świat

Dwudziestego trzeciego maja odbędzie się gala UFC 187 w Las Vegas. Z rozpiski wypadł Sean Spencer z powodu kontuzji. Nowym przeciwnikiem Mike'a Pyle'a będzie Colby Covington. Colby po pięciu zwycięstwach w karierze, z których trzy zakończył przed czasem poddając oponentów, podpisał kontrakt z UFC. W pierwszym pojedynku 'Chaos' pod koniec pierwszej odsłony poddał Anyinga Wanga, a w drugim pojedynku poddał w trzeciej rundzie Wagnera Silve Gomesa. [Czytaj więcej]

UFC ON FOX 16: TOM LAWLOR vs GIAN VILLANTE

MMA - Świat

Dwudziestego piątego lipca odbędzie się gala UFC on Fox 16 w Chicago. Do rozpiski została dodana walka w kategorii półciężkiej, w której Gian Villante będzie chciał potrzymać dobra passę w walce z Tomem Lawlorem. Gian ze swoich pięciu ostatnich walk trzy zwyciężył, po technicznym nokaucie pokonał Cody Donovana i Coreya Andersona, a po niejednogłośnej decyzji sędziów zwyciężył z Seanem O'Connellem. Porażki Villante przyszły po decyzjach sędziów z Fabio Maldonando i Ovince St. Preux. Tom wraca po dwuletniej przerwie. W ostatnim pojedynku, po minucie i pięciu sekundach poddał Michaela Kuipera. [Czytaj więcej]

UFC 189: BRAD PICKETT vs THOMAS ALMEIDA

MMA - Świat

Jedenastego lipca w Las Vegas odbędzie się gala UFC 189. Tym razem do rozpiski został dodany pojedynek w kategorii muszej, pomiędzy Bardem Pickettem, a Thomasem Almeidą. Anglik będzie chciał przerwać złą serię dwóch porażek z rzędu. Brad przegrał po decyzji sędziów z Ianem McCallem i Chico Camusem. Dla utalentowanego i niepokonanego Brazylijczyka będzie to trzecia walka dla organizacji UFC. Thomas w debiucie po jednogłośnej decyzji sędziów pokonał Tima Gormana, a w drugim pojedynku pod koniec pierwszej odsłony pokonał przez techniczny nokaut Yvesa Jabouina. [Czytaj więcej]

WCA FIGHT TEAM

MMA - Polska

Powstała nowa ekipa WCA Fight Team, która zapowiada się dość ciekawie. Wyparła ona z Warszawskiego Centrum Atletyki klub Ankos Zapasy Warszawa, wraz z głównym trenerem Piotrem Jeleniewskim. Sebastian Świerkot został dyrektorem sportowym, a Robert Jocz głównym trenerem nowej grupy. Głównymi zawodnikami klubu będą Bartosz Fabiński, Izabela Badurek, Piotr Strus, Anzor Azhiev, Arbi Shamaev oraz Emil Różewski. W WCA będą się pojawiać także tacy zawodnicy jak Marcin Bandel, Krzysztof Jotko czy Damian Stasiak. [Czytaj więcej]

BROCK LARSON ZWYCIĘŻYŁ NA KOTC - BAD BLOOD

MMA - Świat

Brock Larson na koniec roku 2014 stoczył pojedynek z aktualnym zawodnikiem UFC Roanem Carneiro, z którym przegrał po decyzji sędziów. W tym roku Amerykanina zanotował już dwie zwycięskie walki dla organizacji KOTC. Zawodnik z wielkim bagażem doświadczeń zmierzył się z rywalami o ujemnym rekordzie, które skończył po technicznym nokaucie w niecałe dwie minuty. [Czytaj więcej]

UFC FIGHT NIGHT 68: DAN HENDERSON vs TIM BOETSCH

MMA - Świat

Szóstego czerwca odbędzie się gala UFC Fight Night 68, zmieniła się walka wieczoru. Zamiast starcia Daniela Cormiera z Ryanem Baderem, zobaczymy w walce wieczoru Dana Hendersona, w pojedynku z Timem Boetschem. Dan już nie jest tym samym zawodnikiem, w pięciu ostatnich walkach zwyciężył tylko raz, po trudnej walce z Mauricio Ruą. W poprzednim roku zaliczył dwie porażki przed czasem z Danielem Cormierem i Gerardem Mousasim. Dla Tima będzie to także ważna walka, ponieważ w poprzednim roku tylko raz zwyciężył z Bradem Tavaresem przez uderzenia, natomiast przegrał przez poddanie z Luke Rockholdem i Thalesem Leitesem. [Czytaj więcej]

ALMMA 83: PUCHAR DOLNEGO ŚLĄSKA W MMA

MMA - Amatorskie

Siedemnastego maja od godziny 07:00 do około 21:00 odbywać się będzie Puchar Dolnego Śląska w MMA w kategorii OPEN, z nagrodami pieniężnymi. Organizatorami zawodów są Łukasz Borowski oraz Miłosz Borowski. Impreza dobędzie się w Obornikach Śląskich, w Hali OSIR przy ul. Poniatowskiego 22. [Czytaj więcej]