KSW 31: TYPOWANIE

Przedstawiamy typowanie pojedynków przed galą KSW 31, do której dzielą już nas tylko godziny. W typowaniu wezmą udział utalentowany zawodnik kategorii półciężkiej Michał Oleksiejczuk, duży talent z kategorii średniej Andrzej Grzebyk, pnąca się w górę gwiazda z Olsztyna Paweł Kiełek, Michał Szuliński znany z ciekawych pojedynków na polskim rynku oraz Dawid Mora, zawodnik kategorii ciężkiej federacji FEN.

Michał Materla vs Tomasz Drwal (Walka o pas w kategorii średniej)

Arkadiusz Hnida: Na tą walkę czekałem już od momentu, kiedy dowiedziałem się, że organizacja KSW dogadała się z Tomaszem Drwalem. Fighter z Krakowa jest to świetny zawodnik, mający duże umiejętności w obu płaszczyznach. Drwal długo nie walczył, ale widać, że jest w świetnej formie. Aktualny mistrz Michał Materla do walki o tytuł przeszedł długą i trudną drogę. Zdobywając pas pokazał nie raz, że zasługuje na ten tytuł, dając kibicom wiele emocji, chociażby w walkach z Silvą czy Kendallem Grove. Teraz zawodnika ze Szczecina czeka największe zadanie w karierze i liczę, że podoła. Stawiam na Michała po decyzji sędziów.

Michał Oleksiejczuk: Obaj zawodnicy są świetni, ale zawodnikiem, który moim zdanie wygra to starcie jest Tomasz Drwal. Moim zdaniem jest bardziej wszechstronny, nie umniejszając nic Michałowi Materli, któremu także kibicuję. Ale to Tomek walczył w UFC z topowymi zawodnikami, ma potężny cios, jest bardzo wytrzymały i ma świetne ground and pound. W mojej opinii jest silniejszym zawodnikiem i właśnie on wygra tą niezwykle ciekawą konfrontację.

Dawid Mora: No i "wisienka na torcie" najbliższej gali KSW, czyli Materla vs Drwal. Nie ukrywam przeogromnej sympatii do Michała i jego stylu walki i trudno mi w tej sytuacji być obiektywnym. Dlatego "serce" mówi, że wygra, natomiast rozum każe nieco przemyśleć ten pojedynek i wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów. Chociażby sam fakt, czy Drwal jest w pełni zdrów do tego starcia, bo jak wiemy boryka się z kontuzją. Dwaj wielcy wojownicy, dwie różne szkoły, te same rekordy, Michał walczy u siebie, hmmm... Stawiam na niejednogłośny werdykt z korzyścią dla Materli.

Andrzej Grzebyk: Walka, na którą wszyscy sympatycy MMA czekają. Na pewno charakteru 'Cipkowi' nie braknie, ale z umiejętnościami może być różnie. Na pewno Michał w parterze będzie lepiej sobie radził niż w stójce, chociaż po pobycie i ciężkim obozie przygotowawczym może zaskoczyć. Za Tomkiem przemawia chociaż to, że był zawodnikiem UFC i walczył z najlepszymi. Na pewno Drwal kondycyjnie będzie przygotowany na 100% i jego twardy boks może być tu kluczową technika na Michała. Wygra Drwal przez TKO.

Paweł Kiełek: Michał Materla to wszechstronny zawodnik, który ma ogromne umiejętności i serce do walki. Tomasz Drwal bardzo długo nie walczył i jego dyspozycja jest wielką niewiadomą. 'Cipao' już nie raz pokazywał, że warto na niego stawiać, więc i tym razem stawiam na niego. Michał Materla via Dec.

Michał Szuliński: Decyzja sędziów, Michał Materla.

Mariusz Pudzianowski vs Rolles Gracie

Arkadiusz Hnida: Bardzo trudne zadanie czeka Mariusza Pudzianowskiego. Moim zdaniem będzie to najtrudniejszy rywal w jego dotychczasowej karierze. Dla Rollesa będzie to ważny pojedynek, ponieważ pierwszą walkę w Polsce przegrał zdecydowanie szybko, bo już w pierwszej rundzie, ale z mistrzem kategorii ciężkiej Karolem Bedorfem. Wiele pytań otrzyma odpowiedź po tej walce, bo na pewno zastanawiać się można, jak Mariusz wytrzyma te trzy całe rundy, przecież walczy po raz pierwszy na dystansie trzech rund. Myślę tak, bo nie sądzę, aby Mariusz zakończył tą walkę przed czasem. Brazylijczyk, choć w stójce nie ma tak dużo atutów, to w parterze w każdej chwili jest niebezpieczny. Choć trudno tu wskazać zwycięzcę, to stawiam na 'Pudzilę' po decyzji sędziów.

Michał Oleksiejczuk: Ta walka pokaże, czy 'Pudzian' jest w stanie walczyć pełen dystans z solidnym zawodnikiem, jakim właśnie jest Rolles Gracie. Z racji klasy zawodnika i walki na pełnym dystansie stawiam na Rollesa, który jest świetnym grapllerem i tam na pewno będzie szukał skończenia.

Dawid Mora: Tutaj pewnie zadajemy sobie pytanie, czy wygra przeogromny upór w dążeniu do celu, czy słynne nazwisko. Oczywiście nie deprecjonuję umiejętności, chociażby grapplerskich Rolles'a, natomiast myślę, że jeśli Mariusz nie da się obalić to powinien wygrać to starcie. Przyznam, że trudno tu ocenić, jednak jestem za 'Pudzianem'.

Andrzej Grzebyk: W tej walce Pudzianowski nie jest dla mnie faworytem. Warunki fizyczne Gracie mogą grać tu kluczową rolę przede wszystkim w płaszczyźnie stójkowej. Na pewno Mariusz będzie dużo silniejszy, ale w MMA sila nie ma tak dużego znaczenia jak spryt lub technika. Jeśli  Mariusz będzie chciał sprowadzić walkę do parteru, a tak na pewno będzie, to jak wiemy Gracie pochodzi z rodziny gdzie walkę parterowa ma w jednym palcu. Przez poddanie wygra Gracie.

Paweł Kiełek: Rolles to światowej klasy zawodnik BJJ. Wszystkie porażki Pudziana to przegrane przez poddania. Myślę, że Gracie przeniesie walkę do parteru i podda Mariusza. Rolles Gracie via Submission RUNDA 2.

Michał Szuliński: Mariusz Pudzianowski, decyzja sędziów.

Karol Bedorf vs Peter Graham

Arkadiusz Hnida: Na tą walkę także czekam z niecierpliwością, ponieważ moim zdaniem kibice jak i eksperci nie doceniają Petera Grahama, który jak wiemy nie jest w tej formie, co parę lat temu, jednak dalej jest to mocny zawodnik. Na pewno zestawienie z Bedorfem gwarantuje fajerwerki w stójce, ale parter należy zdecydowanie do Karola. Myślę, że będzie to ciekawy pojedynek, przez całe trzy rundy. Tym samym obstawiam Karol Bedorf po decyzji sędziów.

Michał Oleksiejczuk: Kolejna bardzo ciekawa walka, na która z niecierpliwością czekam. Mimo wielkiej sympatii do Grahama z racji stylu jego walki, to jednak jako faworyta typuję Bedorfa, który jest w świetnej formie i od dawna nie przegrał walki. Jest także bardziej wszechstronny, więc zdecydowanie stawiam na niego.

Dawid Mora: Uważam, że w tej walce bardzo ostrożnie dobrali rywala dla Karola Bedorfa. "The Chief" ostatnio ma złą passę i do tego jest to dosyć "wytrawny" rocznik. Myślę, że Karol nie będzie miał z nim największego problemu. Dobra walka na przetarcie, z myślą o przyszłej obronie mistrzowskiego pasa KSW wagi ciężkiej.

Andrzej Grzebyk: Peter Graham jak wiadomo jest bardzo dobrym strajkowiczem i to w tej płaszczyźnie będzie szukał rozwiązania na pokonanie Bedorfa. Mocno bije, potrafi zaskoczyć potężnym ciosem. Karol Bedorf jest bardziej wszechstronnym zawodnikiem. Potrafi mocno kopać, ale też podszkolił zapasy i w walce parterowej wydaje się być dużo lepszy od swojego przeciwnika. Myślę, że walka zacznie się od kilku wymian, a potem Karol spróbuje obalić i rozwiązać walka w parterze, gdzie myślę że w 2 rundzie rozprawi się ze starszym Grahamem. Bedorf 2rd TKO.

Paweł Kiełek: Graham lata swojej świetności ma już dawno za sobą. Jego ostatnia porażka utwierdziła mnie w tym, że Bedorf jest bezsprzecznym faworytem. Karol Bedorf via TKO RUNDA 1-2.

Goran Reljic vs Attila Vegh (Walka o pas kategorii półciężkiej)

Arkadiusz Hnida: Mocno wyrównane starcie o pas, jednak moim faworytem tego starcia jest zawodnik ze Słowacji, który pokazał, że jest wielkim talentem walcząc z czołówką wagi półciężkiej w Bellatorze, i dodajmy był tam mistrzem. Choć nic nie ujmując Goranowi, który także ma duże szanse i pokazał się w Polsce ze świetnej strony, to moim zdaniem drugi raz w walce o pas federacji KSW przegra.

Michał Oleksiejczuk: Zdecydowanie stawiam na Vegha, który jest o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem i zdobył pas mistrzowski Bellatora. Myślę, że będzie niezwykle trudno Reljicowi wygrać z tak solidnym i wszechstronnym zawodnikiem.

Dawid Mora: Pamiętna walka na gali KSW w 2009 roku, w której to znakomitą passę samych wygranych Attila Vegh (wtedy 9-0-0) przerwał wówczas nasz słynny "Juras", na długo pozostanie w naszych głowach. Kolejne walki Atilla to znakomita podróż po największych galach europy i świata. Po walkach w Bellatorze przyszła ponownie kolej na KSW i myślę, że doświadczenie weźmie tu górę. Stawiam na Attila Vegh.

Andrzej Grzebyk: Relijc będzie chciał tą walkę sprowadzić do parteru. Jest posiadaczem czarnego pasa BJJ i tam będzie szukał swojego zwycięstwa. Vegh poza tym, że jest dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem, to ma zaplecze zapaśnicze i bardzo dobrze czuje się w płaszczyźnie stójkowej. To kilkukrotny mistrz świata w karate i mistrz organizacji Belator, będzie chciał to rozstrzygnąć w stójce. Vegh przez decyzję.

Paweł Kiełek: Tak zwane NO BET. Nie jestem w stanie przewidzieć wyniku i przebiegu walki, co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że warto obejrzeć KSW31. 50/50

Michał Szuliński: Attila Vegh decyzja sędziów.

Maciej Jewtuszko vs Kamil Szymuszowski

Arkadiusz Hnida: Maciej Jewtuszko przed czasem.
Michał Oleksiejczuk: Kamil Szymuszowski.
Dawid Mora: Maciej Jewtuszko.
Andrzej Grzebyk: Kamil Szymuszowski.
Paweł Kiełek: Kamil Szymuszowski.
Michał Szuliński: Kamil Szymuszowski decyzja sędziów.

Jay Silva vs Aziz Karaoglou

Arkadiusz Hnida: Jay Silva przed czasem.
Michał Oleksiejczuk: Jay Silva.
Dawid Mora: Jay Silva.
Andrzej Grzebyk: Jay Silva.
Paweł Kiełek: Aziz Karaoglou.
Michał Szuliński: Jay Silva decyzja sędziów. 

Tomasz Narkun vs Karol Celiński

Arkadiusz Hnida: Tomasz Narkun poddanie.
Michał Oleksiejczuk: Karol Celiński.
Dawid Mora: Karol Celiński.
Andrzej Grzebyk: Karol Celiński.
Paweł Kiełek: Karol Celiński.
Michał Szuliński: Karol Celiński KO 2 runda.

Patryk Grudniewski vs Grzegorz Szulakowski

Arkadiusz Hnida: Grzegorz Szulakowski decyzja sędziów.
Michał Oleksiejczuk: Grzegorz Szulakowski.
Dawid Mora: Grzegorz Szulakowski.
Andrzej Grzebyk: Patryk Grudniewski.
Paweł Kiełek: Grzegorz Szulakowski.
Michał Szuliński: Patryk Grudniewski.

Jędrzej Maćkowiak vs Marcin Gułaś

Arkadiusz Hnida: Marcin Gułaś przed czasem.
Michał Oleksiejczuk: Marcin Gułaś.
Dawid Mora: Jędrzej Maćkowiak.
Andrzej Grzebyk: Jędrzej Maćkowiak.
Paweł Kiełek: Jędrzej Maćkowiak.
Michał Szuliński: Marcin Gułaś.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.