PODSUMOWANIE MISTRZOSTW ŚWIATA W JESOLO

40 medali Mistrzostw Świata w Taekwon-Do ITF zdobyli w Jesolo reprezentanci Polski – 21 wywalczyli seniorzy, a 19 juniorzy. W łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na trzeciej pozycji. Wynik osiągnięty na włoskich matach należy uznać za wielki sukces polskiego Taekwon-Do ITF na Świecie. Drużyna juniorów została najlepszą drużyną Mistrzostw Świata, a wchodzący w jej skład Jakub Gadzała został najlepszym zawodnikiem imprezy. W zawodach rywalizowało 1019 sportowców z 52 państw.

Polscy kibice mogą być dumni. Mazurek Dąbrowskiego był odgrywany we włoskim Jesolo łącznie 8 razy. Tyle razy polscy zawodnicy stawali na najwyższym podium
w czasie XIX Seniorów i XIII Juniorów Mistrzostw Świata Taekwon-Do ITF. Biało-czerwoni uplasowali się dzięki temu na trzecim miejscu w generalnej klasyfikacji. Bardzo dobre występy drużynowe uzyskali juniorzy wygrywając w kategorii układów i walk.

Największymi wygranym Mistrzostw Świata są: Ilona Działa, która wygrała kategorie walk do 56 kg seniorek. Ilona Omiecińska, zajęła pierwsze miejsce w walkach do 62 kg seniorek. Jakub Gadzała zwyciężył w kategorii walk powyżej 75 kg juniorów. W kategorii juniorek Mistrzyniami Świata zostały: Zuzanna Gadzala w walkach do 60 kg, Patrycja Piętak w walkach do 50 kg oraz Oliwia Podwysocka w kategorii walk do 45 kg.

Poproszeni o komentarz na temat występów naszych reprezentantów trenerzy kadry powiedzieli: „Po bardzo udanych startach indywidualnych w kategoriach juniorek i seniorek rozczarowaliśmy się startem drużynowym.” – Grzegorz Ozimek, trener reprezentacji kobiet. „Jesteśmy zawiedzeni postawą doświadczonych zawodników w walkach drużynowych seniorów. Na wyróżnienie zasługują starty drużyny juniorów, którzy w niedalekiej przyszłości z pewnością zasilą seniorską reprezentację. Po tych Mistrzostwach nadszedł czas na zmiany.” – dodał Michał Korzybski, trener reprezentacji mężczyzn.