XXI MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI WUSHU

Długo oczekiwany, cykliczny XII Grand International Wushu Festival, tradycyjnie połączony z XXI Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski Wushu, rozpocznie się od soboty, 6-go czerwca i potrwa do niedzieli 7-go czerwca 2015 roku. Festiwal to impreza otwarta dla publiczności i taka, która może zachęcić młodzież do uprawiana sportu, a sztuk walki w szczególności. Nie bez znaczenia jest jego wysoka ranga i poziom sportowy.

Będzie on mieć miejsce na przyjaznej hali Zespołu Szkół Nr 79, przy ul. Wiertniczej 26, na warszawskim Wilanowie i warto zarezerwować sobie choćby minimum czasu w pierwszy czerwcowy weekend. Wszyscy widzowie będą mile widziani i na pewno nie rozczarują się, tym co zobaczą.

Podczas trzech dni imprezy odbędą się zawody sportowe i pokazy chińskich sportów i sztuk walki Wushu, w których wezmą udział kluby członkowskie zrzeszone wokół Polskiego Związku Wushu kierowanego przez Prezesa Dariusza Piwowarskiego. Nie zabraknie także ekip zagranicznych, które podniosą poziom rywalizacji na ten zarezerwowany dla europejskich imprez. To duży magnes i atrakcja tej tradycyjnej imprezy.

Program zawodów sportowych obejmie blisko 140 konkurencji form tradycyjnych (Kung Fu) poprzez nowoczesne formy sportowe, aż do walk w formule Sanda (full-contact) i Qingda (light-contact). Widowiskowe zawody w formach, to pokazy technik indywidualnych w tym ćwiczeń z tradycyjnymi chińskimi broniami: mieczem, włócznią, szablą, halabardą i innymi.

Walki w obu formułach odbędą się na specjalnej platformie Leithai, wywodzącej się z historii Kung Fu, podczas których można wykonywać różnorodne techniki uderzeń ręcznych, kopnięć, rzutów, obaleń oraz wypchnięć. W zawodach wezmą udział zawodnicy w wieku od 6 lat, aż do kategorii seniorów powyżej 60 roku życia. Rywalizacja odbywać się będzie jednocześnie na trzech platformach, co pozwoli widzom obserwować kilka konkurencji.

Organizatorem imprezy jest Polski Związek Wushu, a projekt współfinansuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawy i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Partnerami projektu są min: Zarząd Dzielnicy Wilanów m.st Warszawy i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. Patronat medialny objęły: portal sztuk walki FightSport.pl, AMS S.A., telewizja internetowa FightTime.pl.

Impreza jest otwarta dla widzów, których zapraszamy w każdym dniu od godziny 10.00. Wstęp na imprezy towarzyszące i zawody sportowe jest bezpłatny.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.