URIAH HALL ZA KONTUZJOWANEGO DEREKA BRUKSONA

Ewelina Krzysztofik, Informacja prasowa

2015-06-10

UFC w dniu dzisiejszym potwierdza, że Amerykanin Uriah Hall zajmie miejsce Dereka Brunsona i zmierzy się z Polakiem Krzysztofem Jotką w Berlinie. Brunson był zmuszony wycofać się z pojedynku ze względu na kontuzję żeber, jakiej doznał podczas jednego z treningów.

Jotko, pochodzący z Polski, powróci do Oktagonu po wygranej przez jednogłośną decyzję z Torem Troengiem na gali UFC Fight Night: Nelson vs Story , która odbyła się w październiku ubiegłego roku w Sztokholmie w Szwecji. Wcześciej, Jotko był częścią pierwszej gali zorganizowanej w stolicy Niemiec – wystąpił on na gali UFC Fight Night: Munoz vs Mousasi w maju 2014 roku. Polak będzie chciał kontynuować swoją serię zwycięstw podczas drugiej walki, jaką stoczy w Berlinie już w czerwcu.

Uriah Hall podczas swojej przygody w UFC odniósł niezwykłe zwycięstwa nad takimi zawodnikami, jak Thiago Santos czy Chris Leben. 30-latek powróci do Oktagonu bardzo szybko – zaledwie dwa tygodnie temu zawalczył na gali UFC 187 , która odbyła się 23 maja w Las Vegas. Tam przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów.

UFC FIGHT NIGHT: JEDRZEJCZYK VS. PENNE odbędzie się w hali o2 World w Berlinie. W walce wieczoru zobaczymy pojedynek o pas pomiędzy obecną mistrzynią wagi słomkowej, Joanną Jędrzejczyk (9-0-0), która zmierzy się z numerem trzy rankingu tej dywizji, Jessicą Penne (12-3-0). Będzie to pierwsza walka o pas UFC w Europie poza Wielką Brytanią oraz pierwsza w historii walka o pas kobiet w całej Europie.

Bilety na galę UFC FIGHT NIGHT: JEDRZEJCZYK vs. PENNE są już w sprzedaży w cenach €150, €125, €95, €70, €50, €40. Bilety dostępne są przez internet poprzez stronę www.o2world-berlin.de/events/detail/ufc-fight-night-berlin-1