UFN 69: STEVEN KENNEDY NOWYM RYWALEM SOBOTTY

Ewelina Krzysztofik, Informacja prasowa

2015-06-10

Na nieco ponad tydzień przed powrotem UFC do Berlina z galą UFC FIGHT NIGHT: JĘDRZEJCZYK vs. PENNE, organizacja ogłasza, że zawodnik kategorii półśredniej, Peter Sobotta, zmierzy się z nowym przeciwnikiem, Stevem Kennedym.

Poprzedni przeciwnik Sobotty, Sergio Moraes, zmuszony był wycofać się ze starcia w związku z kontuzją pleców, jakiej nabawił się podczas jednego z treningów.

“Skłamałbym, jeśli powiedziałbym, że zmiana przeciwnika nie zmienia mojego podejścia,” skomentował Sobotta “Przygotowywałem się pod przeciwnika, który po raz pierwszy w mojej karierze był na papierze lepszym zawodnikiem ode mnie w parterze, więc trenowałem głównie ucieczki ze złych pozycji. W Kennedym widzę teraz bardziej fightera, który radzi sobie dobrze w każdej płaszczyźnie.

“Podobnie jak ja, Kennedy ma czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu, jednak ma również zawodowe doświadczenie w boksie i z tego, co zrozumiałem, jego zapleczem są zapasy. W przeciwieństwie do walki, jaką stoczyłbym z Moraesem, czyli najprawdopodobniej szachy w parterze, teraz szykuje się prawdziwy pojedynek w mieszanych sztukach walki, co na pewno dostarczy dużo emocji i rozrywki,” kontynuował Sobotta.

UFC FIGHT NIGHT: JEDRZEJCZYK vs. PENNE odbędzie się w sobotę, 20 czerwca, w hali o2 World w Berlinie. W walce wieczoru zobaczymy pierwszą walkę o pas UFC, jaka odbędzie się w Niemczech. Mistrzyni wagi słomkowej, Joanna Jedrzejczyk, stanie do obrony swojego tytułu w walce z numerem trzy rankingu tej dywizji, Jessicą Penne.

W walce poprzedzającej główne starcie, Dennis Siver, zajmujący obecnie dwunaste miejsce w rankingu kategorii piórkowej UFC, powróci do akcji krzyżując rękawice z Japończykiem, Tatsuyą 'The Crusherem' Kawajirim. Oprócz Siver na gali zobaczymy między innymi Nicka “Sergeanta” Heina, który zmierzy się z Polakiem Łukaszem Sajewskim, dla którego będzie to debiut w UFC.

Bilety na galę UFC FIGHT NIGHT: JEDRZEJCZYK vs. PENNE są już w sprzedaży w cenach €150, €125, €95, €70, €50, €40. Bilety dostępne są przez internet poprzez stronę www.o2world-berlin.de/events/detail/ufc-fight-night-berlin-1