FN: ADAM MACIEJEWSKI PRZED WIELKIM WYZWANIEM

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2015-07-08

Już trzydziestego pierwszego lipca w Soczi, na gali Fight Nights, jeden z najlepszych zawodników kategorii ciężkiej w Polsce Adam Maciejewski, stanie przed największym swoim wyzwaniem w karierze. 'Maja' zmierzy się z niepokonanym mistrzem organizacji Bellator Vitaly'em Minakovem.

Rosjanin na koncie ma czternaście walk, z których tylko dwie zakończyły się po decyzji sędziów. W ostatniej walce po pięciu rundach decyzją sędziów pokonał byłego zawodnika UFC Cheicka Kongo, w obronie pasa wagi ciężkiej w Bellatorze. Vitaly na rozkładzie ma już jednego Polaka, walczył on w roku 2012 z Karolem Celińskim, z który wygrał przez techniczny nokaut po pięćdziesięciu pięciu sekundach. W ostatnich swoich walkach Minakov kończył uderzeniami chociażby takich zawodników jak Ryan Martinez, Ron Sparks czy Alexander Volkov.

Adam wrócił w roku 2013 po czteroletniej przerwie od startów. Od tego czasu zanotował pięć walk, trzy kończąc przed czasem. Maciejewski toczył pojedynki w Polsce na gali Fighters Arena czy TFL, w Stanach zaś walczył dla federacji XFO. Fighter pochodzący z Kraśnika w ostatniej walce po jednogłośnej decyzji sędziów pokonał Raya Lopeza, który w swoim rozkładzie ma także ciekawe nazwiska.