ME 2015: IGOR JAKUBOWSKI TEŻ W ĆWIERĆFINALE

Kolejny sukces Polaków na Mistrzostwach Europy w Samokowie. Igor Jakubowski (-91kg) nie dał szans Christianowi Demajowi i pewnie awansował do ćwierćfinału, deklasując "Króla Albanii".

Igor rozpoczął bardzo dobrze lewym prostym i w ten sposób zamierzał rozstrzygnąć pierwszą rundę. Demaj nie był tak agresywny jak zwykle, zostawiając Polakowi dużo miejsca i swobody do rozwijania swoich ataków. Co prawda nie zabrakło w pierwszej rundzie kilku półdystansowych spięć, zwłaszcza w końcówce. Jakubowski skutecznie obijał korpus i początek nie mógł być inny - 10:9 dla naszego reprezentanta.

Już na początku drugiej odsłony Albańczyk został ukarany ostrzeżeniem i odjęciem punktu za wpadanie. Po 40 sekundach Jakubowski wystrzelił bardzo mocnym i dynamicznym prawym, a jego szybkie nogi pozwalały mu kontrolować poczynania Demaja. Ten w połowie starcia znowu zaatakował Igora głową i arbiter z Rosji po raz drugi posłał w jego stronę ostrzeżenie. Nasz "ciężki" nie bał się bezpośredniej konfrontacji, pomimo iż na kartach prowadził wyraźnie. Trzecia runda miała być spacerkiem.

Jakubowski bił coraz szybciej, świetnie schodził przed atakami rywala, choć ten wykazywał wielką ambicję do odrabiania strat. Demaj polował na bardzo obszerne sierpy, mając nadzieję na znokautowanie Polaka. W połowie starcia "Cygan" wypalił podbródkowym, ale nie zamierzał się podpalać i ryzykować. Ciosy wielokrotnego mistrza Albanii w dużej mierze pruły powietrze.

Werdykt miał być tylko formalnością i nie zaskoczył nikogo zgromadzonego w hali w Samokowie. Igor nie oddał bitnemu oponentowi nawet rundy i zwyciężył jednomyślną decyzją 3x 30:25. Gratulacje!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.