UFC DUBLIN: PIĘĆ NOWYCH WALK POTWIERDZONYCH

W sobotę, 24 października, UFC powróci z długo oczekiwaną galą do Dublina w Irlandii. Na mniej niż cztery tygodnie przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży biletów, organizacja potwierdziła pięć ekscytujących pojedynków, które zobaczymy w karcie walk.

W walce wieczoru Irlandczyk Joseph “Irish” Duffy zmierzy się z największym wyzwaniem w swojej dotychczasowej karierze, numerem piętnaście rankingu UFC wagi lekkiej, Dustinem “The Diamondem” Poirierem.

Po podpisaniu kontraktu z UFC w marcu tego roku, Duffy zadebiutował podczas gali UFC 185: PETTIS vs. DOS ANJOS, gdzie znokautował w pierwszej rundzie Jake’a Lindsaya. Duffy drugą walkę stoczył w lipcu. Tym razem przez poddanie w pierwszej rundzie pokonał zawodnika wagi lekkiej z Brazylii, Ivana Jorge’a, dzięki czemu zdobył również bonus pieniężny za Występ Wieczoru.

Poirier wyjdzie do Oktagonu po dwóch zwycięstwach z rzędu. Przejście do kategorii lekkiej dodało Poirierowi sił i w chwili obecnej jest on jednym z najgroźniejszych zawodników w dywizji do 70 kilogramów.

Podczas gdy Poirier i Duffy nie skrzyżowali jeszcze ze sobą rękawic, obaj mają za sobą walkę z “The Notoriousem” Conorem McGregorem. Duffy przed podpisaniem kontraktu z UFC zwyciężył z obecnym tymczasowym mistrzem w wadze piórkowej, Poirier natomiast został pokonany przez McGregora w ubiegłym roku, 24 października.

Podczas gali UFC FIGHT NIGHT: POIRIER vs. DUFFY zobaczymy również starcie w wadze półśredniej pomiędzy Irlandyczkiem Cathalem Pendredem a Anglikiem Tomem Breesem. Niepokonany w zawodowej karierze Breese, który reprezentuje Birmingham w Anglii, w swoim debiucie w UFC zwyciężył z Luizem Dutrą przez techniczny nokaut. Pendred rozpoczął karierę w UFC od czterech zwycięstw z rzędu, jednak pierwszą porażkę w organizacji poniósł w walce z Johnem Howardem na UFC 189: MENDES vs. McGREGOR. Pendred z pewnością będzie chciał powtórzyć sukces z ubiegłego roku, kiedy to przed swoją publicznością w Dublinie odniósł zwycięstwo.

Zawodnik z Irlandii Północnej, “Stormin” Norman Parke również pojawi się w karcie walk gali w Dublinie, gdzie zmierzy się z Rezą “Mad Dogiem” Madadim. Madadi – faworyt wśród fanów z Europy – zaprezentuje się w długo oczekiwanym powrocie do UFC po ponad dwuletniej przerwie. Parke natomiast będzie chciał odnieść zwycięstwo po dwóch trudnych i przegranych walkach w tym roku, jakie poniósł w starciach z Brazylijczykami, Gleisonem Tibau oraz Francisco Trinaldo.

Kolejnym potwierdzonym starciem jest pojedynek w wadze średniej pomiędzy Scottem Askhamem a Krzysztofem Jotko, których profesjonalne rekordy to kolejno 13-1-0 oraz 15-1-0. W lipcu, Askham wziął udział w pierwszej gali UFC w Szkocji, gdzie odnotował zwycięstwo przez techniczny nokaut w walce z Antonio Dos Santosem. Jotko powróci do akcji po blisko rocznej przerwie, która spowodowana była kontuzjami Polaka.

Zawodnik kategorii średniej z Afryki Południowej, Garreth “Soldierboy” McLellan, również pojawi się w Irlandii 24 października. Zawodowy rekord McLellana to 11-3-0. Zadebiutował on w UFC w kwietniu tego roku, kiedy to poniósł porażkę przez jednogłośną decyzję sędziów w walce z Polakiem, Bartoszem “The Butcherem” Fabińskim. McLellan zmierzy się z pochodzącym ze Stanów Zjednoczonych Bubbą “The Fighting Texas Aggie” Bushem, który reprezentuje College Station w Texasie. Jego zawodowy rekord to 8-3-0.

UFC FIGHT NIGHT: POIRIER vs. DUFFY będzie powrotem UFC do Dublina, gdzie ostatnia gala, która odbyła się w lipcu 2014 roku, okazała się ogromnym sukcesem. Bilety na wydarzenie w ubiegłym roku sprzedały się w mniej niż godzinę. Podobne zainteresowanie spodziewane jest również w tym roku.  

Bilety na UFC FIGHT NIGHT: POIRIER vs. DUFFY dostępne będą w sprzedaży dla członków UFC FIGHT CLUB od godziny 11:00 czasu polskiego w środę, 2 września, natomiast dla subskrybentów Sun+ od godziny 13:00.

Dla subskrybentów UFC Newsletter bilety dostępne będą w sprzedaży już w piątek, 4 września, od godziny 11:00 czasu polskiego, natomiast główna sprzedaż ruszy w ten sam dzień od godziny 13:00.

Galę UFC Fight Night 76 w Dublinie będzie można oglądać na żywo w telewizji Extreme Sports Channel.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.