NASI BOKSERZY JUŻ W NEWARK

Już tylko trzy dni dzielą nas od gali w Newark z udziałem Kamila Łaszczyka, Artura Szpilki, Krzysztofa Głowackiego i Macieja Sulęckiego.

Pochodzący z Kuby Yasmany Consuegra (17-1, 14 KO) będzie najbliższym przeciwnikiem Artura Szpilki (19-1, 14 KO) 14 sierpnia podczas gali w Prudential Center w Newark. Consuegra na zawodowych ringach zadebiutował w lutym 2010 roku. Jeszcze do niedawna 31-latek mieszkający w Miami miał status niepokonanego. Pierwszą porażkę na zawodowstwie zanotował jednak w czerwcu tego roku, przegrywając przed czasem w trzeciej rundzie z Dominiciem Breazealem (15-0, 14 KO).

Krzysztof Głowacki (24-0, 15 KO) zawalczy z Marco Huckiem (38-2-1, 26 KO) w walce o mistrzostwo świata federacji WBO wagi junior ciężkiej. Polski pięściarzy, oficjalny pretendent WBO, miał boksować o tytuł 12 czerwca w Chicago, ale walkę postanowiono przełożyć. Teraz w końcu poznaliśmy nowy termin. Pięściarze zaboksują na gali, której głównym wydarzeniem będzie pojedynek w wadze ciężkiej z udziałem dwóch weteranów święcących największe triumfy w niższych kategoriach - Antonio Tarvera (31-6, 22 KO) i Steve'a Cunninghama (28-7, 13 KO). Galę za oceanem pokaże Spike TV.

Naprzeciwko Macieja Sulęckiego (20-0, 5 KO), najlepszego polskiego boksera wagi średniej stanie Meksykanin Eduardo Tercero (9-6-1, 7 KO). 22-letni pięściarz o pseudonimie "Pin Pon" wygrał tylko jedną z ostatnich siedmiu walk. Pięć innych przegrał, a jedną zremisował. BoxRec klasyfikuje go dopiero pod koniec czwartej setki światowego rankingu wagi super średniej, w której do tej pory walczył.

Wrocławianin Kamil Łaszczyk (20-0, 8 KO) zawalczy z 28-letnim Kolumbijczykiem Jonathanem Perezem (33-12, 27 KO). Pięściarz ten przegrał trzy ostatnie walki. W każdej z nich uległ niepokonanemu rywalowi. Wcześniej miał okazję boksować m.in. z meksykańskimi mistrzami świata - Abnerem Maresem i Cristianem Mijaresem. W obu przypadkach przegrał przed czasem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.