UFC: NOWE ZESTAWIENIA I KONTUZJE

Nowe pojedynki zostały dopisane do poszczególnych rozpisek UFC.

Richard Walsh vs Steven Kennedy (UFC 193) - Richard w UFC, podobnie jak jego rywal, będzie walczył o przetrwanie w największej federacji na świecie. Walsh w debiucie na punkty pokonał Chrisa Indicha, a w następnych walkach przegrał po niejednogłośnej decyzji sędziów z Kiichi Kunimoto i przez nokaut w pierwszej odsłonie z Alanem Joubanem. Steve po siedmiu zwycięstwach z rzędu trafił w zastępstwie do UFC, jednak nie wyszło mu to za dobrze, bo po dwóch minutach i pięćdziesięciu siedmiu sekundach poddał go Peter Sobotta.

Jake Matthews vs Akbarh Arreola (UFC 193) - Jake w UFC zadebiutował w poprzednim roku, jako niepokonany. Dwa pierwsze starty miały miejsce właśnie w poprzednim roku, kiedy poddał w trzeciej rundzie Dashona Johnsona i przez techniczne poddanie w drugiej rundzie Vagnera Roche. W ostatniej walce Matthews zanotował pierwszą porażkę w karierze, kiedy to pod koniec pierwszej rundy poddał go James Vick. Meksykanin w tej walce będzie walczył o przetrwanie w największej federacji na świecie. Powodem tego jest, że ze swoich trzech startów w UFC tylko raz zwyciężył, poddając w niecałe dwie minuty Yvesa Edwardsa. Arreola porażki zaliczył przegrywając po jednogłośnych decyzjach sędziów z Tiago dos Santosem i Francisco Trinaldo.

Daniel Kelly vs Ricardo Abreu (UFC 193) - Brazylijczyk do UFC trafił po czterech zwycięstwach w karierze, które zakończył przed czasem. Ricardo w debiucie w UFC, w drugiej rundzie poddał Wagnera Silve Gomesa. W ostatniej walce Abreu zanotował pierwszą porażkę w karierze, gdy po świetnej walce przegrał po niejednogłośnej decyzji sędziów z Jake'iem Collierem. Daniel po siedmiu zwycięstwach w swojej karierze podpisał kontrakt z UFC. Dwie pierwsze walki Kelly wygrał pokonując przez poddanie w pierwszej rundzie Luke Zacharicha i po decyzji sędziów Pata Walsha. W ostatniej walce zawodnik publiczności zanotował pierwszą porażkę w karierze, już po czterdziestu dziewięciu sekundach znokautował go Sam Alvey.

Anthony Perosh vs Gian Villante (UFC 193) - Perosh ze swoich ostatnich pięciu walk wygrał tylko dwie, w czternaście sekund nokautując Vinny Magalhaesa i poddając w pierwszej odsłonie Guto Inocente. Anthony swoje porażki zanotował w niecałą minutę, po uderzeniach w starciach z Ryanem Jimmo i Seanem O'Connellem, a po jednogłośnej decyzji sędziów przegrał z Ryanem Baderem. Gian miał dobrą passę dwóch zwycięstw, gdy po niejednogłośnej decyzji sędziów pokonał Seana O'Connella oraz przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie zastopował Coreya Andersona. Villante w ostatniej walce, na początku drugiej rundy przegrał po uderzeniach z Tomem Lawlorem.

Ryan LaFlare vs Mike Pierce (TUF 22) - Ryan powraca po pierwszej porażce w karierze. W bieżącym roku odniósł ją na gali UFC Fight Night 62, po pięciu rundach jednogłośną decyzją sędziów przegrał z Demianem Maią. Wcześniej LaFlare w UFC zanotował jeszcze cztery walki, kiedy to na punkty pokonał Bena Allowaya, Santiago Ponzinibbio, Courta McGee i Johna Howarda. Mike powraca po dwóch latach przerwy, wtedy po niecałej minucie poddał go Rosumiar Palhares, który ponownie przeciągnął dźwignię. Wcześniej Pierce miał serię czterech zwycięstw z rzędu, dwa zakończył po uderzeniach pokonując Aarona Simpsona i Davida Mitchella. Dwa inne starty fighter z Portland zanotował po decyzji sędziów, pokonał wtedy Carlosa Eduardo Roche i Setha Baczynskiego.

Joe Lauzon vs Evan Dunham (TUF 22) - Lauzon miał dobrą passę dwóch zwycięstw, na punkty pokonał Mac Danziga i przez przerwanie lekarza wygrał z Michaelem Chiesą. Tą passę przerwał Al Iaquinta, w tym roku w drugiej rundzie pokonując go przez techniczny nokaut. W ostatniej walce Joe efektownie po uderzeniach pokonał Takenori Gomi. Evan podwyższyć będzie chciał swoją passe zwycięstw, bowiem udanie powrócił po trzech porażkach z rzędu. Dunham po jednogłośnych decyzjach sędziów zdecydowanie pokonał Rodrigo Damma i Rossa Pearsona.

W rozpiskach UFC także nastąpiły zmiany. Na gali UFC Fight Night 75 nie zobaczymy walki Gegarda Mousasiego z Roanem Carneiro, powodem jest kontuzja Brazylijczyka. Nowym przeciwnikiem Gegarda będzie Uriah Hall, który znany jest u nas z zamieszania z Krzysztofem Jotką, który bardzo chciał tego pojedynku na gali w Niemczech. Hall udanie powrócił po porażce, po niejednogłośnej decyzji sędziów w walce z Rafaelem Natalem. Walka ta nie trwała długo, bo niecałe trzy minuty, tyle potrzebował Uriah na zastopowanie uderzeniami debiutującego w UFC Oluwale Bamgbose.

Drugą zmianą jest skreślenie z rozpiski UFC 191 Liz Carmouche, nową przeciwniczką Raquel Pennington będzie Jessica Andrade. Przypomnijmy, będzie to rewanż pomiędzy nimi, do ich walki doszło w poprzednim roku, wtedy po niejednogłośnej decyzji sędziów lepszą okazała się Jessica. Brazylijka w UFC zadebiutowała w roku 2013, kiedy to w drugiej rundzie po uderzeniach pokonała ją Liz Carmouche. Następne trzy walki to zwycięstwa Andrade, która na punkty pokonała Rosi Sexton i wspomnianą Pennington oraz pod koniec pierwszej rundy przez poddanie z Larissą Pacheco. 'Bate Estaca' w tym roku zanotowała już dwie walki, pierw przegrała po minucie i pięćdziesięciu czterech sekundach przez poddanie z Marion Reneau, a w ostatniej walce po decyzji sędziów zwyciężyła z Sarah Moras.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.