DSF KICKBOXING CHALLENGE ZAPRASZA DO PŁOCKA

Organizacja DSF Kickboxing Challenge oficjalnie ogłosiła zestawienia najważniejszego punktu gali w Płocku, w dniu 18-go września 2015 roku, którym będzie międzynarodowy mecz Polska kontra Węgry. W hali Orlen Arena dojdzie do trzech pojedynków w formułach K-1 i Full-contact pomiędzy naszymi reprezentantami i węgierskimi gośćmi. Klasa naszych rywali nie podlega dyskusji i będzie to najtrudniejszy mecz w historii gal DSF Kickboxing Challenge.

I tak, pierwszy pojedynek meczu, w formule Full-contact, w wadze półśredniej, stoczą: 27-letni Gábor Görbics, reprezentujący klub Titan SE i Piotr Odważny z poznańskiego KKS Sporty Walki Poznań. Nazwisko zobowiązuje, a odwaga będzie potrzebna Polakowi, bowiem Węgier to dwukrotny mistrz Europy WAKO i mistrz interkontynentalny WKN, a także  triumfator World Combat Games z 2013 roku. W sierpniu bieżącego roku zdobył tytuł mistrza Venum Victory World Series pokonując świetnego Francuza, Mehdi Zatout. Ma za sobą 32 zwycięstwa w 34 walkach, a 11 z nich zakończył nokautem. Piotr Odważny nie ma tylu tytułów na koncie, ale posterunkowy z IV Kompanii Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zdobył tytuł Mistrza Polski w tym roku i będzie uczestnikiem MŚ w Dublinie. Dla niego to szansa na przeskok o wiele pozycji w rankingach, jeśli pokona Węgra.

W kolejnej walce na zasadach K-1, zawodnik, który wdarł się przebojem do krajowej czołówki, 20-letni Jan Lodzik z Tajfuna Legionowo zmierzy się z liczącym 22 lata Robertem Genczei z Energie Gym. Lodzik należy do elitarnego grona zawodników DSF Kickboxing Team, a na koncie ma tytuły Mistrza Polski i był drugim zawodnikiem Pucharu Świata. Czeka go jednak ciężkie zadanie. Genczei to mistrz Węgier w formule K-1 i Muay Thai. Był też drugim zawodnikiem Mistrzostw Europy WAKO, a na jego koncie widnieje 31 zwycięstw w 43 walkach z czego 8 zakończył przez nokaut. W ostatniej walce na gali Venum Victory World Series pokonał rodaka Davida Szappanosa nokautując go w 3 rundzie i zdobywając tytuł Zawodowego Mistrza Węgier w formule K-1.

Koniec wieńczy dzieło i być może na barkach Mistrzyni Świata i posiadaczce pasa DSF Kickboxing Challenge, Dorocie Godzinie z X Fight Piaseczno, spocznie ciężar ustalenia wyniku meczu. Jej rywalką będzie wicemistrzyni Europy WAKO, Gabriella Busa z Tigers Sada Team. 29-letnia Polka będzie faworytką tego pojedynku i nie ma co tego ukrywać. Licząca 26 lat Gabriella ma wiele sukcesów, ale bledną one przy sukcesach Polki. Podopieczna pierwszego polskiego Mistrza Świata Piotra Siegoczyńskiego ma za sobą 5 wygranych zawodowych walk na galach DSF i nie zamierza na tym poprzestać. Węgierka może być jej kolejną „ofiarą”.

Ważne jest to, iż będzie to pierwsza historyczna konfrontacja polskiego i węgierskiego Kickoboxingu w obu formułach na niwie zawodowej. Nasze bratnie kraje łączy wiele wspólnego i wielokrotnie Polacy rywalizowali z Węgrami i na Węgrzech w Sportach Walki. To właśnie na Węgrzech po raz pierwszy w 1985 roku Polska Reprezentacja wzięła udział w MŚ w Kickboxingu i Piotr Siegoczyński w Budapeszcie zdobył pierwszy złoty medal. Dziś Piotr Siegoczyński jest Dyrektorem Sportowym gal DSF Kickboxing Challenge.

Tak więc historia zatoczyła koło i zawodnicy z obu krajów tym razem będą mogli zmierzyć się ze sobą w Kickboxingu. Sprawa wyniku jest sprawą otwartą, bowiem  z obu stron staną do boju najlepsi z najlepszych w swoich kategoriach wagowych. Mistrzowie świata, mistrzowie Europy, krajowi czempioni pokażą widzom to co najlepsze w tym sporcie.Warto przyjść i oglądać ich zmagania. Wygrają lepsi niezależnie od tego czy będą to Polacy, czy Węgrzy, ponieważ jak mówi stare przysłowie - „Polak Węgier, dwa Bratanki...”

Poniżej aktualne zestawienie pojedynków

Walki Pro-Am
K-1 Rules 57 kg: Sebastian Słoń (SKKB Kielce) vs Kamil Koperski (Rajewski Team Płock)
K-1 Rules +91 kg: Łukasz Bujalski (UKS Sanda Płock) vs Dawid Czyżyk (Rajewski Team Płock)
K-1 Rules 70 kg: Kamil Szłapka (Our Team Poznań) vs Marcin Stopka (Fight House 27 Nowy Sącz)
K-1 Rules 67 kg: Dawid Wysokiński (Gedeon Płock) vs Grzegorz Kołodziej (SKKB Kielce)
K-1 Rules 81 kg: Michał Dykowski (Freestyler Włocławek) vs Jakub Bartnik (X Fight Piaseczno)

Karta Główna Walki PRO
K-1 Rules 86 kg: TBA vs TBA
K-1 Rules 63,5 kg: Mateusz Rajewski (Rajewski Team Płock) vs Cezary Zugaj Jr. (White Bears Białystok)
K-1 Rules 75 kg: TBA vs TBA

Extra Fight
Full-contact 81 kg: Łukasz Wichowski (DSF Kickboxing Team/X Fight Piaseczno) vs TBA

Polska vs Węgry
Full-contact 67 kg: Piotr Odważny (Polska) vs Gábor Görbics (Węgry)
K-1 Rules 63,5 kg: Jan Lodzik (DSF Kickboxing Team/Tajfun Legionowo) vs Robert Genczei (Węgry)
K-1 Rules 56 kg: Dorota Godzina (DSF Kickboxing Team/X Fight Piaseczno) vs Gabriella Busa (Węgry)

Walka o pas DSF Kickboxing Challenge
K-1 Rules 81 kg: Radosław Paczuski (DSF Kickboxing Team/Uniq Fight Club) vs TBA

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.