UFC: NOWE WALKI W ROZPISKACH

Nowe walki zostały dopisane do poszczególnych rozpisek gal UFC.

Leon Edwards vs Kamaru Usman (UFC on FOX 17) - Amerykanin po trzech zwycięstwach przed czasem w organizacji LFC podpisał kontrakt z UFC. Kamaru wystąpił na gali The Ultimate Fighter 21 Finale, gdzie poddał w drugiej rundzie Haydera Hassana. Anglik po bojach w organizacji BAMMA trafił do największej organizacji na świecie, jednak debiut nie należał do udanych, ponieważ po niejednogłośnej decyzji sędziów przegrał z Claudio Silvą. Edwards w tym roku odnotował już dwie walki, efektownie zawalczył na pierwszej gali w Polsce, gdzie po ośmiu sekundach znokautował Setha Baczynskiego, a w następnej walce zdecydowanie na punkty pokonał Pawła Pawlaka.

Urijah Faber vs Frankie Saenz (UFC 194) - Faber w poprzednim roku pierwszą walkę stoczył o tytuł, w rewanżu z Renanem Barao, który już w pierwszej rundzie zwyciężył przez techniczny nokaut. Urijah w kolejnych dwóch walkach zwyciężył przez poddanie z Alexem Caceresem i Francisco Riverą. W ostatniej walce 'The California Kid' przegrał po pięciu rundach jednogłośną decyzją sędziów w pojedynku z Frankie Edgarem. Saenz za sobą ma już trzy pojedynki w UFC, które zwyciężył po decyzjach sędziów z Nolanem Ticmanem, Iuri Alcantarą i Sirwanem Kakaią.

Max Holloway vs Jeremy Stephens (UFC 194) - Max po dwóch ostatnich porażkach w roku 2013 ma świetną serię siedmiu zwycięstw. Przed czasem pokonał Willa Chope, Andre Fili, Claya Collarda, Akire Corassaniego, Cuba Swansona i Charlesa Oliveire. W tylko jednym pojedynku Holloway stawał do decyzji sędziów, pokonując zdecydowanie Cole Millera. Jeremy miał złą serię dwóch porażek z rzędu, gdy po decyzjach sędziów przegrał z Cubem Swansonem i Charlesem Oliveirą. W ostatnim pojedynku Stephens udanie powrócił, w świetnym pojedynku na początku trzeciej rundy wygrywając przez techniczny nokaut z Dennisem Bermudezem.

Sage Northcutt vs Frank Trevino (UFC 192) - Dziewiętnastoletni Sage po pięciu walkach w zawodowej karierze podpisał kontrakt z UFC. Amerykanin cztery pierwsze walki zakończył w pierwszych rundach, trzy razy zwyciężając po uderzeniach i raz przez poddanie. W ostatniej walce Sage poddał w drugiej odsłonie Rocky Longa na gali LFC 44, i właśnie po tej walce ogłoszono, że Nortcutt zasili szeregi UFC. Co ciekawe, w poprzednim roku fighter z klubu Gracie Baarra Katy zadebiutował w MMA, a w tym roku stoczył już cztery walki. Frank po jedenastu zwycięstwach w karierze zapracował na angaż w największej federacji na świecie. W debiucie Trevino pokonał jednogłośną decyzją sędziów Renee Forte, a w drugim pojedynku przegrał na punkty z Johnny Case.

Richie Vaculik vs Danny Martinez (UFC 193) - Dla Australijczyka będzie to ważny pojedynek, ponieważ ze swoich trzech startów w UFC zanotował tylko jedno zwycięstwo, pokonał na punkty Roldana Sangcha-ana. Swoje porażki Richie odnotował po uderzeniach, kiedy przegrał z Justinem Scogginsem i Louisem Smolką. Dla Amerykanina będzie to ostatnia szansa w organizacji UFC, ponieważ w swoich czterech pojedynkach żadnego nie wygrał. Danny po decyzjach sędziów przegrywał z Chrisem Cariaso, Scottem Jorgensenem i Sirwanem Kakaiem, a jedyna porażka przed czasem przyszła w debiucie w UFC, gdy przez poddanie w drugiej rundzie uległ w walce z Daveyem Grantem.

Neil Seery vs Jon Delos Reyes (UFC Fight Night 76) - Irlandczyk po bojach w organizacji Cage Warriors podpisał kontrakt z UFC. W debiucie Neil przegrał po jednogłośnej decyzji sędziów z Bradem Pickettem. W następnych dwóch walkach Seery zwyciężył na punkty Phila Harrisa i Chrisa Beala. W ostatniej walce '2 Tap' przegrał po decyzji sędziów z Louisem Smolką. Po dwóch latach przerwy Jon powrócił, podpisując w poprzednim roku kontrakt z największą organizacją na świecie. Deloson w pierwszych dwóch startach w UFC przegrał przed czasem z Dustinem Kimurą i Kyoji Horiguchi. W ostatniej walce Reyes zwyciężył w drugiej rundzie przez poddanie z Roldanem Sangcha-an.

Ryan Benoit vs Ben Nguyen (UFC 193) - Ryan za sobą w UFC ma już dwie walki, w debiucie pod koniec drugiej rundy przez poddanie przegrał z Joshem Sampo. W drugim starcie w UFC, Benoit w drugiej rundzie po uderzeniach pokonał Sergio Pettisa. Ben po siedmiu zwycięstwach z rzędu podpisał kontrakt z UFC. W debiucie Nguyen sekundę przed końcem pierwszej rundy znokautował zwyciężając z Alptekinem Ozkiliciem.

Doo Ho Choi vs Sam Sicilia (UFC Fight Night 79) - Koreańczyk po bojach w organizacji Deep trafił do największej organizacji na świecie. Doo w debiucie po osiemnastu sekundach przez techniczny nokaut pokonał Juana Manuela Puiga. Amerykanin po ostatniej porażce przez poddanie z Katsunori Kikuno zanotował w tym roku kolejne dwa zwycięstwa. Sam w pierwszej rundzie po uderzeniach zastopował Akire Corassaniego, a po decyzji sędziów zwyciężył z Yaotzinem Mezą.

Luiz Henrique vs Francis Zavier Ngannou (UFC on FOX 17) - Brazylijczyk po pierwszej porażce w karierze z Sultanem Alievem odnotował sześć zwycięstw z rzędu, większość kończąc przed czasem w organizacji WOCS. W ostatniej walce Luzi wystąpił w tym roku, poddając w drugiej rundzie Heitora Eschiavo na gali WOCS 41. Kameruńczyk na koncie ma sześć walk, z których pięć zwyciężył. Co ciekawe wszystkie walki odnotował przed czasem. Francis w drugiej walce zawodowej zanotował pierwszą porażkę w karierze, po decyzji sędziów uległ bardziej doświadczonemu Zoumane Cisse. Następne cztery walki to zwycięstwa, a w ostatnim pojedynku w tym roku poddał w drugiej rundzie Williama Baldutti.

Michelle Waterson vs Tecia Torres (UFC 194) - Waterson po walkach w organizacji Invicta FC podpisała kontrakt z UFC. Michelle w debiucie poddała w trzeciej rundzie Angele Magane. Torres to ciekawa zawodniczka, wszystkie swoje zwycięstwa odnotowała po decyzjach sędziów. Tecia pierwsze cztery walki odnotowała w wspomnianej Invicta FC, pokonała tam chociażby Rose Namajunas, Paige VanZant czy Felice Herring. Ostatnie swoje walki zawodniczka American Top Team odnotowała w UFC, zwyciężyła po jednogłośnych decyzjach sędziów z Angelą Magane i Angelą Hill.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.