SZABLIŚCI NA ÓSMYM MIEJSCU W BUDAPESZCIE

Polscy szabliści w składzie: Cezary Białecki, Mateusz Godlewski, Krzysztof Kaczkowski i Karol Lademann zajęli 8. miejsce w Drużynowym Pucharze Świata juniorów w Budapeszcie.

Biało-czerwoni zawody zaczęli w 1/8 finału gdzie pokonali Japonię 45:33. Niestety w ćwierćfinale za mocni okazali się rozstawieni z numerem 1. Rosjanie, którzy wygrali 45:24. Następnie w tabeli 5-8 Polacy zanotowali dwie porażki z Węgrami 27:45 i z USA 40:45.

Cały turniej wygrali Francuzi. W finale o jedno trafienie (44:45) gorsi od nich byli Rosjanie. Trzecie miejsce wywalczyli Ukraińcy.