MISTRZOSTWA POLSKI W KENDO

Redakcja, Informacja własna

2015-10-01

Serdecznie zapraszamy na Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski w Kendo. W ramach Mistrzostw zostaną rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski (sobota 24.10) oraz Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet i Indywidualne Mistrzostwa Mężczyzn (25.10).

Kendo (Droga Miecza) jest współczesną dyscypliną sportu i jednocześnie sztuką walki sięgającą swymi korzeniami okresu średniowiecznej Japonii. Stanowi jedną z najstarszych oraz najdostojniejszych sztuk walki. Celem treningu, oprócz aspektów sportowych jest dążenie do ćwiczenia umysłu i ciała, oraz rozwoju osobowości ćwiczącego.

Możliwość bezpiecznego ćwiczenia zapewnia specjalnie zaprojektowany sprzęt treningowy: bambusowy miecz i zbroja ochronna. Kendo, podobnie jak szermierka europejska pozwala praktykować walkę w bardzo dynamiczny sposób, nie narażając siebie i współćwiczących na niebezpieczeństwo kontuzji.

Kendo na świecie praktykuje ok. 6 mln. ludzi, z czego 3,5 mln. poza granicami Japonii, głównie w Stanach Zjednoczonych i Europie. Kendo jest dyscypliną sportu, którą z powodzeniem mogą praktykować ludzie niezależnie od wieku, sprawności fizycznej lub płci.

Program mistrzostw:

Sobota: 10-17
9:30 Ceremonia Otwarcia
10:00 rozpoczęcie Drużynowych Mistrzostw Polski w Kendo

Niedziela: 10-16
9:45 Ceremonia Otwarcia
10.00- 16.00 Turniej IMP Kobiet i IMP Mężczyzn (równolegle)
16.00 Przewidywane zakończenie zawodów