UFC OGŁASZA GOŚCI SPECJALNYCH NA GALĘ W DUBLINIE

Joanna Krzysztofik, Informacja własna

2015-10-09

UFC  ogłosiło trzech czołowych zawodników, którzy wezmą udział w wydarzeniach poprzedzających gale oraz podczas samego wydarzenia w Dublinie. Fighterzy spotkają się z fanami i mediami.

Numer dwa rankingu kategorii półśredniej Rory MacDonald, zawodnik pierwszej dziesiątki rankingu kategorii piórkowej Max Holloway oraz zawodniczka pierwszej dziesiątki rankingu kategorii koguciej Jessica Eye poprowadzą seminaria w lokalnych klubach, spotkają się z fanami podczas ogłoszonego UFC Hangout, a także będą częścią Q&A, które odbędzie się przed oficjalnym ważeniem.

Rory MacDonald po raz ostatni do klatki wszedł podczas gali UFC 189: MENDES vs. MCGREGOR, po której został nagrodzony bonusem za najlepszą walką wieczoru, którą stoczył z mistrzem UFC w kategorii półśredniej, Robbiem Lawlerem. MacDonald trenuje w klubie Tristar, gdzie do swoich najbliższych pojedynków przygotowują się między innymi Joe Duffy, Tom Breese oraz Stevie Ray.

Max Holloway, który walczył i przegrał z Conorem McGregorem podczas UFC FIGHT NIGHT: SHOGUN vs. SONNEN, zajmuje obecnie miejsce piąte w rankingu kategorii piórkowej. Holloway w dywizji do 66 kilogramów może pochwalić się zwycięstwami nad takimi zawodnikami, jak Charles Oliveira, Cub Swanson czy Cole Miller. W następnej walce Holloway skrzyżuje rękawice z Jeremym Stephensem podczas UFC 194: ALDO VS. MCGREGOR.

Do Dublina zawita również reprezentantka kobiecej kategorii koguciej, Jessica Eye. Obecnie zajmuje ona miejsce dziewiąte w rankingu kategorii koguciej. Eye z pewnością będzie wspierać Stipe Miocica, który trenuje w tym samym klubie, co ona. Miocic zmierzy się z Benem Rothwellem.

W walce wieczoru gali UFC FIGHT NIGHT : POIRIER vs. DUFFY zobaczymy pięciorundowy pojedynek pomiędzy Irlandczykiem Joem Duffym a zawodnikiem pierwszej piętnastki rankingu wagi lekkiej, Dustinem “The Diamondem” Poirierem. W karcie zobaczymy również takich zawodników, jak Paddy Holohan, Cathal Pendred, Neil Seery czy Aisling Daly.

UFC FIGHT NIGHT: POIRIER vs. DUFFY – KARTA WALK

Waga średnia
Bubba Bush (USA) vs. Gareth McLellan (RSA)

Waga piórkowa
Darren Elkins (USA) vs. Rob Whiteford (SCO)

Waga półśrednia
Cathal Pendred (IRE) vs. Tom Breese (ENG)

Waga słomkowa
Aisling Daly (IRE) vs. Ericka Almeida (BRA)

Waga średnia
Scott Askham (ENG) vs. Krzysztof Jotko (POL)

Waga musza
Neil Seery (IRE) vs. Jon Delos Reyes (GUAM)

Waga lekka
Stevie Ray (SCO) vs. Mickael Lebout (FRA)

Waga lekka
Norman Parke (NIR) vs Reza Madadi (IR)

Waga musza
Paddy Holohan (IRE) vs. Louis Smolka (USA)

Waga półśrednia
Nicolas Dalby (DEN) vs. Darren Till (ENG)

Waga ciężka
Stipe Miocic (USA) vs. Ben Rothwell (USA)

Waga lekka
Dustin Poirier (USA) vs. Joe Duffy (IRE)