TURNIEJ O PAS MUAYTHAI AGAINST DRUG

Jedną z największych atrakcji gali DSF Martial Arts Contest 1 „Polska vs Tajlandia”, która odbędzie się 24-go października we Wrocławiu, będzie rozegrany na pełnych zasadach Muaythai,  4-osobowy Turniej Wagi Junior Średniej do 69,85 kg o Pas Muaythai Against Drugs. W hali „Orbita” wystąpią trzej najlepsi polscy zawodnicy tej kategorii jak Patryk Borowski-Beszta, Mateusz Janik i Jakub Rajewski. Ich umiejętności zweryfikuje czwarty uczestnik turniejowej rywalizacji Thanit Im-On z Tajlandii.

Turniejowe zmagania zawsze są atrakcją dla widzów i niosą za sobą wiele niespodzianek. Na pewno na ten element mogą liczyć i w tym wypadku. Gwarantuje to wysoki i wyrównany poziom polskich zawodników i niezwykle widowiskowo walczący tajski wojownik. Warto się im przyjrzeć.

Patryk Borowski-Beszta, liczący 22 lata, to odkrycie tegorocznego sezonu. W czerwcu zdobył pierwszy tytuł Mistrza Polski i doszedł do finału Akademickiego Pucharu Świata Muaythai 2015 w Tajlandii. Podopieczny trenera Marcina Stankiewicza z Husarza Białystok ma ogółem stoczone 44 walki z czego tylko 8 porażek. Dwie dotychczas stoczone walki zawodowe zakończył nokautami. Białostoczanin dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi mierząc 183 cm i ważąc 71 kg.

22-letni Mateusz Janik jest dwukrotnym wicemistrzem Polski i ma także doświadczenia walk w innych formułach walki. Trenuje w Thai Gym Tarnów, a jego trenerem jest Rafał Król. Janik wygrał ogółem 18 walk i poniósł 8 porażek, z czego 4 zwycięstwa odniesione były w zawodowych walkach. Mateusz Mierzy 178 cm i waży 70 kg.

Jakub Rajewski jest najstarszym zawodnikiem z wymienionej polskiej trójki. Ma 24 lata i 30 wygranych walk z 45 stoczonych. Dwukrotnie był Mistrzem Polski i aż pięć razy zdobywał Puchar Polski. Trenuje w klubie Muay Thai Legion Bydgoszcz prowadzonym przez trenera Roberta Miękczyńskiego. Jakub mierzy 184 cm i waży 71 kg.

Na koniec warto przyjrzeć się faworytowi tego turnieju, bo niewątpliwie doświadczony, 29-letni,  Thanit Im-On z ojczyzny tajskiego boksu jest faworytem. Trenujący obecnie w holenderskim Angelogym w Enschede „The Thai-Warrior” ma bogatą karierę. Zawodowe walki rozpoczął już w 2002 roku. Wygrał ich aż 51 a tylko 10 razy schodził pokonany. Jest doskonale znany polskim fanom, bowiem od dwóch lat odbył w naszym kraju szereg seminariów, gdzie przekazywał wiedzę jaką posiadł od najmłodszych lat. Thanit mierzy 173 cm i waży 70 kg.

Tych czterech zawodników stanie do rywalizacji, która wyłoni zwycięzcę fascynującego turnieju na zasadach Muaythai. Będzie to świetne uzupełnienie wieczoru pełnego walk tajskiego boksu i pierwszego historycznego meczu Muaythai Polska kontra Tajlandia.

Bilety na galę Martial Arts Contest 1 są już dostępne w sprzedaży w sieci punktów firmy Ticketpro oraz poprzez stronę internetową www.ticketpro.pl, a cena zaczyna się już od 30 złotych. Wejściówki można także nabyćw punktach stacjonarnych tej sieci takich jak: Saturn, EMPiK, Media Expert i Media Markt. Pełna lista punków dostępna pod linkiem: TUTAJ.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.