PLMMA 59/AFC 3: ANTONI CHMIELEWSKI PRZED WALKĄ

Przedstawiamy rozmowę z Antonim Chmielewskim, jednym z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce, który już w piątek stanie do kolejnej walki na gali PLMMA 59/AFC 3.

- Cześć Antek, powiedz nam na początku jak się czujesz przed zbliżającą się walką?
Antoni Chmielewski: Przygotowania były solidne, są zakończone i jestem zadowolony. Oczywiście nie jest to szczyt moich możliwości, ale jak na formę powakacyjną, idzie naprawdę dobrze.

- Jak wyglądają przygotowania do najbliższej walki na PLMMA 59, czy były jakieś wyjazdy poza klub?
AC: Standardowo trenowałem w Poland Top Team i S4 Fight Club.

- Twoim przeciwnikiem będzie Nikolay Boyarczuk, szukałeś informacji na temat tego zawodnika?
AC: Nie przyglądałem mu się. Zrobię to w dniu gali, ogólnie przygotowywałem się nie pod rywala.

- Wielu fanów nie jest na pewno zadowolonych z twojego najbliższego oponenta, ponieważ ostatnie walki toczyłeś z dużo lepszymi zawodnikami. Czy ty też jesteś tym zawiedziony?
AC: Nie jestem. Miałem ciężką walkę o pas, w której dałem 200% z siebie. Wszyscy się dziwią, że dotrwałem do końca pierwszej rundy. Potem dwa miesiące aktywnych sportowo wakacji, ale bez reżimu treningowego. Tym samym przeciwnik idealny po ciężkiej walce, i długich wakacjach. Takich zawodników też trzeba ogarniać, w szczególności po okresie jaki miałem.

- Filip Toe także wystąpi na tej gali. Czy to bardzo przeszkadza i rozprasza, bo także będziesz na ten pojedynek mocno zwracał uwagę?
AC: Filip nie będzie się bił, bo się połamał, ale Jan Pietrzyk, będzie walczył. Walczy na początku, więc zdążę ochłonąć i się rozgrzać.

- Wiemy, że dążysz do UFC, a ja spytam czy odzywały się inne ciekawe federacje zagraniczne?
AC: Nie było odzewu prócz ProFC z Rosji, ale w tym samym terminie, więc odpadło.

- Przed walką wieczoru zobaczymy twojego ostatniego rywala Nikosa Sokolisa. Czy w najbliższym czasie szykujesz się na rewanż z tym zawodnikiem? Powiedz nam też jakie widzisz szanse Marcina Naruszczki w walce z Grekiem?
AC: Bardzo chętnie wziąłbym rewanż. Marcin ma ogromne szanse wygrać ten pas. Tylko nie może bić się z nim w stójce.

- Już od jakiegoś czasu mówi się o twojej walce z Maciejem Różańskim na FEN. Obaj dążycie do przejścia do UFC, to na pewno byłby duży krok dla was obu, gdyby odbyła się ta walka. Czy jesteś na tak, jeżeli chodzi o tą walkę?
AC: Jestem bardzo zainteresowany tą walką i mam nadzieje, że dojdzie do niej dwudziestego marca na Torwarze Warszawskim.

- Już trzy lata minęły od twojej ostatniej walki w KSW, powiedz nam czy widzisz się jeszcze w organizacji Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego. W sumie jestem zaskoczony, ponieważ ostatnio było bardzo głośno o tobie, a organizacja się nie odezwała abyś wrócił?
AC: Oczywiście, cały czas rozmawiamy, nikt nie wyklucza takiej opcji powrotu do KSW. Lecz pare walk jeszcze musi się odbyć.

- Dziękuję za poświęcony czas. Jeżeli chcesz kogoś pozdrowić lub komuś podziękować to proszę bardzo.
AC: Pozdrawiam kibiców, trenerów i sponsorów. Dziękuję Akopowi Szostakowi, właścicielom klubu S4, Mirkowi Oknińskiemu, Robertowi Złotkowskiemu, firmom Ironhoreseries, Manto, Kabex, Jafi Sport, Easy Fitlooker, Professional Fighter, Westrand, Pintplus.

Rozmawiał Arkadiusz Hnida

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.