DOMAŃSKA I LADEMANN ZNÓW TRIUMFUJĄ

W Łodzi rozegrano drugi w tym sezonie Puchar Polski kadetów w szabli. Triumfatorzy sprzed dwóch miesięcy i tym razem stanęli na najwyższym stopniu podium.

W rywalizacji dziewcząt górą była reprezentantka gospodarzy, Lidia Domańska (Dragon Łódź), która w finale pokonała aktualną liderkę rankingu PZSz - Zuzannę Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:10. Na trzecim miejscu uplasowały się zawodniczki KKSZ Konin - Małgorzata Zawodniak i Natalia Nowinowska.

Wśród szablistów ponownie zwyciężył Karol Lademann (AZS-AWF Warszawa). Mateusz Prokopowicz (UKS 13 Białystok) był drugi a na najniższym stopniu podium stanęli: Piotr Sosulski (Zagłębiowski Klub Szermierczy) oraz Cezary Białecki (MUKS Victor).