KUNLUN FIGHT 35: YODSANKLAI vs SITTICHAI

Do niezwykle ciekawej walki dojdzie na gali Kunlun Fight 35, która jest zaplanowana na 19. grudnia w chińskim Henanie. W walce wieczoru gali jeden z najlepszych zawodników Muay Thai bez podziału na kategorie wagowe, a według wielu najlepszy, Yodsanklai Fairtex stanie do walki z namaszczanym na następcę największych w tym sporcie, Sittichaiem Sitsongpeenongiem. Ponadto na gali wystąpi wielu innych doskonałych zawodników.

Dla uznawanego z najlepszego zawodnika w ostatnim dziesięcioleciu Yodsanklaia będzie to siódma walka w tym roku. W swoim ostatnim występie pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów pochodzącego z Dagestanu, Dzhabara Askerova na gali Kunlun Fight 33. Wcześniej w tym roku odniósł pięć zwycięstw nie notując ich na wybitnych przeciwnikach, bowiem ciężko do ścisłej światowej czołówki Muay Thai zaliczyć Marata Grigoriana, którego pokonał w kwietniu na Kunlun Fight 22, Hamisha Willey’a, którego znokautował w pierwszej rundzie w maj na Thai Fight 2015 Samui, Dzianisa Zueva, Victora Nagbe czy Marco Tentoriego. Yodsanklai to min. zwycięzca telewizyjnego show ‘The Contender Asia’ oraz wielokrotny mistrz świata Muay Thai oraz jednego z najsłynniejszych stadionów Muay Thai na świecie, Lumpinee. Ponadto zdobywał tytuły mistrza organizacji Lion Fight i Thai Fight.

Sittichai Sitsongpeenong to najlepszy zawodnik młodego pokolenia w Tajlandii. W swojej ostatniej walce 24-letni zawodnik przegrał przez decyzję sędziów z Robinem van Roosmalenem na gali Glory 25 w Mediolanie. Stawką tamtego pojedynku był pas mistrza najlepszej organizacji kickboxingu na świecie i wielu ekspertów po walce mówiło, że organizacja podarowała swojemu pupilowi zwycięstwo w tym pojedynku. Jeśli chodzi o walki na zasadach Muay Thai, to Sittichai ostatni raz stoczył taki pojedynek na gali Kunlun Fight 31 w Bangkoku, na której pokonał nieznanego Hiszpana, Jonay’a Risco. W tym roku zawodnik słynnego gymu Sitsongpeenong stoczył 11 walk z czego 2 przegrał. Pokonał w tym roku min. byłego mistrza Glory w wadze lekkiej, Gruzina Davita Kirię w półfinale, wygranego później, turnieju eliminacyjnego do walki o pas Glory.

Pojedynek Yodsanklaia z Sittichaiem ma być częścią turnieju w wadze do 70-ciu kg. Ponadto na gali zobaczymy półfinały turnieju w wadze do 80-ciu kg, a w jednym z nich hitowe starcie Artura Kyshenki z Dimitry’em Valentem z Białorusi, oraz kilka extra walk z udziałem min. byłego mistrza K-1 MAX, Alberta Krausa. Poniżej zestawienie walk na czekającej nas gali Kunlun Fight 35.

Półfinały turniej w wadze do 80-ciu kg:
80 kg: Artur Kyshenko (Ukraina) vs Dimitry Valent (Białoruś)
80 kg: Bai Jinbin (Chiny) vs Arthit Hanchana (Tajlandia)

Ćwierćfinały turnieju w wadze do 70-ciu kg:
70 kg: Yodsanklai Fairtex (Tajlandia) vs Sittichai Sitsongpeenong (Tajlandia)
70 kg: Kong Ling Feng (Chiny) vs Victor Nagbe (Australia)
70 kg: Zhan Cun Yu (Chiny) vs Superbon Banchamek (Tajlandia)
70 kg: Davit Kiria (Gruzja) vs Enriko Gogokhia (Ukraina)

Zawodnicy potwierdzeni do udziału w gali: Albert Kraus, Wu Tie Yin, Xiong Jingnan, Ning Hui.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English