PLMMA: NOWI ZAWODNICY W ROZPISKACH

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2015-11-13

Już piątego grudnia odbędzie się w Bytomiu Finałowa gala PLMMA 61/AFC 5, a w rozpisce zobaczymy powracającego do startów w MMA Mateusza Rajewskiego, który ostatnie swoje pojedynki toczył w K-1. Jeden z rodziny Rajewskich stanie do ciekawego wyzwania, jakim będzie walka z Piotrem Olszynką.

Mateusz wszystkie swoje walki odnotował w federacji Mirosława Oknińskiego. Debiut odbył się w roku 2013, na gali PLMMA 26, wtedy pod koniec drugiej rundy uderzeniami zastopował Mikołaja Kałudę. W poprzednim roku w drugim starcie w MMA, Rajewski stanął już do walki o pas kategorii koguciej, w której po trudnej walce przegrał na punkty z Dawidem Pasternakiem. W ostatniej swojej walce zawodnik z Płocka pokonał po jednogłośnej decyzji sędziów Kevina Nowaka, na PLMMA 43.

Olszynka po dwóch porażkach z rzędu, na punkty z Damianem Szmigielskim, i po niejednogłośnej decyzji sędziów z Rafałem Czechowskim, wrócił jeszcze udanie w tym roku. Piotr na pierwszej gali IFN w Częstochowie zdziwił wielu, poddając w świetny sposób, w pierwszej odsłonie Dawida Pasternaka.

Dzisiaj odbędzie się gala PLMMA 60/AFC 4, a na niej we Włocławku zobaczymy powracającego do PLMMA Grzegorza Białasa, w pojedynku z debiutującym Łukaszem Góreckim.

'Gusiek' po fatalnym początku, coraz lepiej radzi sobie w klatce. Grzegorz po ostatniej porażce w PLMMA odnotował cztery zwycięstwa, wszystkie zdobył przed czasem w pierwszych rundach. Następnie przydarzyła mu się porażka, po kontuzji w pierwszej odsłonie, z Łukaszem Korczyńskim. W ostatniej swojej walce Białas zwyciężył na gali w Warszawie, poddając w pierwszej odsłonie jednego z najsłabszych reprezentantów naszego kraju, jakim jest bezwzględnie Dawid Haras.