FEN 10: PIOTR ROGOSZ vs BARTOSZ MUSZYŃSKI

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2015-11-23

Pierwszym pojedynkiem jubileuszowej gali FEN 10 Gold Edition będzie starcie dwóch świetnych zawodników formuły K-1. 9 stycznia w hali RCS w Lubinie staną naprzeciw siebie dwaj mistrzowie Polski: seniorów – Bartosz Muszyński z KS Metraco Armia Polkowice i młodzieżowców – Piotr Rogosz z podwrocławskiego klubu Scorpion Krępice. Pojedynek odbędzie się w kategorii wagowej do 81 kg.

24-letni Piotr Rogosz już trzykrotnie walczył w klatkoringu Fight Exclusive Night, odnosząc trzy zwycięstwa, z czego tylko raz na pełnym dystansie. Z siłą jego uderzeń i kopnięć nie poradzili sobie Przemysław Bubiński, Dawid Świerczyński i Tomas Gut ze Słowacji. Rogosz jest jednym z najbardziej widowiskowo walczących kickbokserów w Polsce i wciąż młodym i głodnym zwycięstw fighterem. Jego trenerem jest Radosław Kyc. Na zawodowej arenie Rogosz wygrał dotychczas cztery pojedynki i jest nie poniósł żadnej porażki. Piotr mierzy 180 cm i waży 81 kg.

28-latek Bartosz Muszyński jest bardzo utytułowanym zawodnikiem. Na swoim koncie ma pas zawodowego mistrza Polski zdobyty na początku 2014 roku, jest także zdobywcą Pucharu Świata w 2010 roku. Wiele medali przywiózł również z innych imprez krajowych i międzynarodowych, m.in. za wicemistrzostwo świata w kickboxingu. Na arenie FEN wystąpił dotąd tylko raz, w styczniu 2015, pokonując Tomasa Guta ze Słowacji. Pochodzący z Bytomia Odrzańskiego zawodnik ma na koncie 11 zwycięskich zawodowych walk i tylko 2 porażki. Mierzy 180 cm i waży 81 kg.

„W tym zestawieniu postawiliśmy na bardzo mocną konfrontację młodości i doświadczenia. Nie dość, że są to najmocniejsi rywale w Polsce, to jeszcze są zawodnikami z tego regionu. To będą prawdziwe derby pomiędzy zawodnikami z Dolnego Śląska. Rogosz stoczył u nas trzy zwycięskie pojedynki, ale Muszyński jest mistrzem Polski i to warunkuje wagę tego pojedynku. W przyszłości być może wyłonimy w tej kategorii mistrza FEN. Zarówno Rogosz, jak i Muszyński mogą być mistrzami naszej organizacji. Walka w Lubinie wiele wyjaśni” – powiedział prezes organizacji Fight Exclusive Night Paweł Jóźwiak.

Bilety są dostępne w sprzedaży online na stronach Eventim.pl i KupBilet.pl, ich stacjonarnych punktach sprzedaży (punkty Eventim.pl oraz punkty KupBilet.pl) a także w kasie hali RCS w Lubinie.