KSW 33: PODSUMOWANIE ROZPISKI

Już w najbliższą sobotę czeka nas najlepsza gala w tym roku w Polsce, która wzbudza wielkie oczekiwania i emocje. Choć wielkie postępy zrobiła federacja Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego w tym roku, to nie ustają w staraniach, i na ostatniej gali fundują kibicom starcia, które zapowiadają się kapitalnie. Przecież już w sobotę w Krakowie zobaczymy wreszcie wyczekiwane przez fanów starcie Michała Materli z Mamedem Khalidovem, doczekamy się wtedy odpowiedzi na odwieczne pytanie, kto jest numerem jeden.

Michał Materla vs Mamed Khalidov (Walka o pas kategorii średniej) - Będzie to największe starcie MMA w Polsce, temu nikt nie zaprzeczy. Po latach podchodów pod zorganizowanie tej walki, wreszcie się udało. Będziemy mogli zobaczyć pojedynek, w którym możemy spodziewać się fajerwerków, z powodu połączenia dwóch kapitalnych stylów. Już od początkowych sekund może być 'gorąco', bo jak wiemy Mamed przyzwyczajał swoich fanów do szybkich zakończeń, kiedy to poddawał błyskawicznie kolejnych rywali zza granicy, efektownie też nokautował. Jeżeli chodzi o zawodnika ze Szczecina, ma on wielkie serce do walki, co udowadniał przez wiele lat. Ten zawodnik w każdym pojedynku daje świetne emocje, gdy ma problemy książkowo pokazuje jak wychodzić z obronną ręką. Jeżeli chodzi o walkę w parterze, także będzie bardzo ciekawie, obaj prezentują w tej płaszczyźnie świetne umiejętności.

Karol Bedorf vs Michał Kita (Walka o pas kategorii ciężkiej) - Kolejne zestawienie, które zaskoczyło wielu fanów, bo jak wiemy dużo walk w tej karcie walk mogłoby spokojnie zasilić walkę wieczoru jakiejkolwiek gali w Polsce. W KSW nie widzieliśmy jeszcze zestawienia tak mocnych dwóch polskich 'ciężkich'. Choć Michał ma za sobą dłuższą przerwę to myślę, że do tej walki jest bardzo dobrze przygotowany, on dobrze wie jaka jest waga tego zwycięstwa. Kita jest znany z mocnego uderzenia, co może procentować. Ten zawodnik toczył pojedynki z bardzo mocnymi zawodnikami na świecie. Jeżeli chodzi o Bedorfa, wraca on po dość 'średnim' pojedynku z Peterem Grahamem, jednak widać zmianę, którą wprowadził Karol. Wygląda na kapitalnie przygotowanego. Obaj bardzo mocno uderzają, ich starcie w stójce zapewnia, że nie można w trakcie walki wychodzić zrobić sobie herbatę.

Arutr Sowiński vs Kleber Koike Erbst (Walka o pas kategorii piórkowej) - Tu możemy się spodziewać także wielkich emocji. Jak wiemy Japończyk zaskoczył wszystkich w debiucie w KSW, w łatwy sposób pokonując Anzora Azhieva. Kleber pokazał, że w stójce jest chaotyczny i w związku z tym niebezpieczny, a jego parter jest bardzo profesjonalny, w tej płaszczyźnie po prostu trudno z nim walczyć. 'Kornik' wiedząc, że jest to dla niego bardzo ważne starcie, przeszedł świetny okres przygotowawczy. Artur jest znany z zaskakujących walk. Przypomnijmy o jego świetnych walkach z Maciejem Jewtuszko czy Curtem Waburtonem. W stójce Polak może mieć przewagę i możemy domyślać się, że za wszelką cenę będzie chciał tam walkę utrzymać i wtedy dowiemy się coś więcej o odporności Klebera.

Aziz Karaoglou vs Maiquel Falcao - Starcie w kategorii średniej, w którym możemy spodziewać się wielkiej 'wojny' w stójce. Przecież obaj znani są z mocnych uderzeń i walki lubią kończyć w ten sposób. Azizowi kolejne zwycięstwo może dać już wyczekiwaną walkę o tytuł. Wrócił do klatki po dłuższej przerwie, zmiótł wszystkich swoich rywali i czeka na kolejnego. Tylko tym razem na jego drodze stanie doświadczony Brazylijczyk, który walczył niedawno na KSW 32. W związku z tym jest obawa, czy to nie za szybko na kolejną walkę? Jednak jak wiemy, pojedynek z Cooperem skończył się szybkim zwycięstwem przez nokaut. Dodajmy to, że niestety z rozpiski wypadł Tomasz Drwal, który miał spotkać się z Azizem.

Katarzyna Lubońska vs Adriane Lipski - Kolejna Polka z dużym talentem, która na pewno będzie w tej organizacji kreowana na gwiazdę kobiet z pasem KSW. Katarzyna to jest kolejna mocna zawodniczka, która dobrze że trafiła do właśnie tej organizacji. Choć nie każdy wierzy że wypełni lukę po Karolinie Kowalkiewicz, to Lubońska bardzo szybko pnie się do góry, a walka z Adriane będzie dla niej dobrym testem. Trzeba przyznać, że będzie to jej największe wyzwanie. Kontuzja Kamili Porczyk spowodowała zmianę, jednak wyszła ona na dobre, patrząc na to tylko 'sportowo'.

Łukasz Chlewicki vs Bartłomiej Kurczewski - Skonfrontowanie młodości z doświadczeniem, to jest najlepsza charakterystyka tego starcia. I kolejny duży plus dla organizacji, bo jak wiemy Łukaszowi zmieniano przeciwników, pierw miał być to Jakub Kowalewicz, a potem Grzegorz Szulakowski, który jednak doznał kontuzji. Trzeba dodać, że to właśnie Kurczewski w swojej ostatniej walce pokonał po trudnej decyzji przymierzanego do tej walki Kowalewicza. Kurczewski to jeden z talentów tej kategorii wagowej, lecz niedoceniany. Trzeba także dodać, że Bartłomiej ma już na swoim koncie jeden z nokautów roku w polskim MMA. Dla Chlewickiego będzie to walka przed własną publiczności, nie raz już pokazał poukładaną stójkę, mocną szczękę czy ciekawe akcje w parterze.

Kamil Szymuszowski vs David Zawada - Można spokojnie powiedzieć, że zawodnik z Łodzi jest kolejnym zawodnikiem niedocenianym przez fanów. Przecież był skazywany na pewną porażkę w debiucie z Maciejem Jewtuszko, ale wykazał się świetnym planem na walkę i pewną wygraną nad 'Irokezem'. Przypomnijmy, że Kamil po zmianie kategorii wagowej jest niepokonany od dawana. Także trzeba dodać, że jego umiejętności było można już dostrzec na galach Mirosława Oknińskiego, gdzie był mistrzem Profesjonalnej Ligi MMA. Pochodzący z Polski Zawada, a mieszkający w Niemczech, to solidny zawodnik, jednak skazą na wizerunku jest szybka porażka z mistrzem Borysem Mańkowskim. W tym pojedynku możemy spodziewać się wojny pomiędzy tymi dwoma ciekawymi zawodnikami.

Anzor Azhiev vs Vaso Bakocevic - Już przed walką możemy spodziewać się emocji, choćby na ważeniu po stronie 'Psychopaty'. To nie oznacza jednak, że w walce będzie ich brak, bo połączenie dwóch takich stylów gwarantuje 'fajerwerki' w klatce. Będzie to ważny pojedynek dla Azhieva, któremu ostatnie starcia nie wychodzą. Brakuje mu tej eksplozji co w pierwszych pojedynkach dla KSW. Jak wiemy Vaso to zawodnik, który na pewno szybko nie upadnie i może dać wojnę stójkową z ciekawym Azhievem.


Piotr Wawrzyniak vs Łukasz Bieńkowski - Kolejne bardzo mocne wzmocnienie KSW w kategorii średniej, która jest kapitalnie obsadzona. Piotr jest znany chociażby z ostatniego pojedynku z Antkiem Chmielewskim, w którym pokazał się ze świetnej strony. Co można powiedzieć o Łukaszu - moc, moc i jeszcze raz moc. Wystarczy zobaczyć jego walki, jego uderzenia mogą 'łamać szczęki'. Nazywany 'Polskim Wanderleiem Silvą' wraca po dłuższej przerwie od startów, podobnie jak Piotr po kontuzji. Zestawienie dwóch młodych prospektów może już od początku rozgrzać krakowską halę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.