WIELKI SUKCES WASW MASTERS DOJO NA PUCHARZE EUROPY

Wielkim sukcesem zakończył się start zawodników i zawodniczek Warszawskiej Akademii Sztuk Walk Masters Dojo. Prowadzeni przez doskonałych zawodników i trenerów, Katarzynę Krajzę - Moczydłowską oraz Piotra i Łukasza Moczydłowskich, wychowankowie klubu z Warszawy zdobyli szereg medali na rozgrywanych w Katowicach zawodach. Poniżej relacja trenerów z występu ich podopiecznych:

 

Zapierające dech w piersiach walki, wielkie emocje i historyczne osiągnięcie! Wielkim sukcesem dla Polski oraz Masters Dojo Warszawskiej Akademii Sztuk Walki zakończył się Puchar Europy Karate Kyokushin odbywający się w dniach 4-6 grudnia w Katowicach. Już sam udział w turnieju był wielkim osiągnięciem, a tymczasem.... kadrowicze Polski, a na co dzień nasi dzielni Mastersi zdobyli w kategorii kumite aż 7 medali, w tym złoty, trzy srebrne i trzy brązowe! W turnieju wzięło udział ponad 400 zawodników z Europy, Nowej Zelandii i Izraela. Sędzią głównym był Shokei Matsui, szef światowej organizacji IKO Karate Kyokushin. Wyniki cieszą tym bardziej, że dla kategorii wiekowych, w których zdobyliśmy medale, turniej miał rangę Mistrzostw Europy. Emocje były tak wielkie, że fotograf zapominał pstrykać fotki :-).

Wyniki:
Kris Jelonek - Złoto
Ola Sienicka - Srebro
Patryk Kosiński - Srebro
Ala Cyra - Srebro
Kondziu Łukasik - Brąz
Marta Świerczyńska - Brąz
Ola Mierzejewska - Brąz
Kinga Matuszewska - piękna walka ćwierćfinałowa, dla nas wygrana. Kris Jelonek – zacięte walki, siła woli i twardość charakteru. Wyczerpujące walki eliminacyjne jak i finałowe ze znacznie cięższymi przeciwnikami. Ola Sienicka - w ubiegłym roku brąz, w tym roku srebro, za rok......? Ola spotkała się w finale z Ukrainką dobrze znaną Oli z ubiegłorocznego półfinału. Tym razem tylko nieznacznie uległa przeciwniczce przez wskazanie sędziów. Patryk Kosiński – najliczniejsza kategoria, konsekwentne stosowanie założeń taktycznych doprowadziło Patryka do finału. Mocna walka finałowa z Rosjaninem bardzo wyrównana. Finalnie lepszy okazał się przeciwnik. Ala Cyra – w drodze do finału pokonała m.in. zawodniczkę z Białorusi. Ciekaw finał naszym zdaniem dla Ali, która była dużo lżejsza od swojej przeciwniczki, ale aktywniejsza i zadawała więcej ciosów i kopnięć. Sędziowie preferowali jednak innych styl walki. Kondziu Łukasik – zawziętość i determinacja w eliminacjach, walka półfinałowa bardzo wyrównania. Emocje i rozbity nieprzepisowo nos. Ostatecznie lepszy okazał się przeciwnik, który wygrał turniej. Marta Świerczyńska – konsekwentne wykorzystywanie swoich atutów doprowadziło Martę do półfinału. W półfinale niewygodny styl walki dużo cięższej przeciwniczki okazał się zbyt trudny, by zawalczyć w finale. Przeciwniczka Marty wygrała turniej. Ola Mierzejewska – w drodze do półfinału pokonała między innymi zawodniczkę z Czech. W półfinale Ola była zdecydowanie lepsza od przeciwniczki, która uciekała i co chwilę przewracała się. Niestety chwila nieuwagi wystarczyła, aby przeciwniczka w dogrywce zdobyła pół punktu i wygrała walkę. Kinga Matuszewska – ogromna wola walki i determinacja. Bardzo utytułowana przeciwniczka podczas całej walki była w defensywie. Niestety sędziowie preferowali styl walki przeciwniczki. Jesteśmy zadowolenie z postawy Kingi. W tym przypadku brak medalu nie oznacza porażki.
Jesteśmy mega dumni z całej ósemki! Walczyli jak na prawdziwych Mastersów przystało – dzielnie i zawsze do końca. Niech wyniki będą motywacją do dalszej pracy. OSU!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.