GRUDNIOWA WARSZAWSKA LIGA KENDO - WYNIKI

16 grudnia odbyła się ostatnia w tym roku kalendarzowym Warszawska Liga Kendo. Wczesnozimowa aura i sezon świąteczny trochę uszczuplił grono startujących i na zawodach stawiło się 12 zawodników z 3 warszawskich klubów.

Ostatecznie drugi miesiąc z rzędu w lidze triumfował Krzysztof Bosak z Warszawskiego Klubu Kendo, który w finale 1:0 pokonał Jacka Lipińskiego z Tonbo Kendo Warszawa. Trzecim miejscem podzielili się Maciej Wierzbowski i Kasper Yearwood (obaj WKK).

Wspomniana niewielka frekwencja nie wpłynęła negatywnie na poziom sportowy Ligi, ponieważ większość czołówki rankingu była obecna. Brakowało zajmującego przed spotkaniem drugie miejsce w rankingu Mariusza Wiala, jednak na łono Ligi powrócił Kasper Yearwood, którego nie widzieliśmy od czerwca.

Dla Krzysztofa Bosaka ta odsłona Ligi zaczęła się dosyć niefortunnie, bo od porażki 0:2 z Kasprem Yearwoodem w fazie grupowej.  Jednak w fazie pucharowej złapał drugi oddech i po kolei odprawił wszystkich rywali, by wreszcie w finale zwyciężyć Jacka Lipińskiego.

Drugie miejsce pozwoliło Jackowi Lipińskiemu utrzymać się na pierwszym miejscu rankingu, jednak Krzysztof Bosak pewnie wskoczył na drugie i skutecznie uszczuplił jego przewagę.

W przyszłym roku czeka nas jeszcze 6 kolejek Ligi, które zapowiadają się bardzo ciekawie, biorąc pod uwagę obecne wyniki.

Warszawska Liga Kendo powróci pod koniec stycznia.

Wyniki:

1. Krzysztof Bosak – 10p
2. Jacek Lipiński – 8p
3. Maciej Wierzbowski / Kasper Yearwood – 6p
5. Mateusz Wierzbowski  – 4p
6. Piotr Rogalski – 3p
7. Filip Paradowski – 2p
8. Joanna Świątkiewicz – 1p

 Ranking Generalny Ligi

 1. Jacek Lipiński – 24p
 2. Krzysztof Bosak – 20p
 3. Maciej Wierzbowski – 16p
 4. Filip Paradowski / Mariusz Wial – 12p
 5. Mateusz Wierzbowski – 8p
 6. Agata Ziomkowska – 6p
 7. Bartosz Mienik – 5p
 8.  Wojciech Mądry – 4p
 9. Piotr Rogalski - 3p
 10. Anna Błońska/ Natalia Maj – 2p
 11. Paweł Żywicki – 1p
Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.