UFC: TRZY NOWE WALKI W ROZPISKACH

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2016-01-04

Trzy nowe pojedynki zostały dopisane do poszczególnych rozpisek UFC.

Donald Cerrone vs Tim Means (Walka wieczoru - UFC Fight Night 82) - 'Cowboy' zdecydował po ostatniej porażce o zmianie kategorii wagowej. Ostatnie walki toczył w lekkiej, a teraz zobaczymy go w wadze półśredniej. Donald po ośmiu zwycięstwach z rzędu doczekał się upragnionego pojedynku o tytuł na UFC on FOX 17. Cerrone stanął na ostatniej gali UFC w roku 2015 do rewanżu z Rafaelem Dos Anjosem, jednak on nie należał do udanych, bo walka zakończyła się po minucie i sześciu sekundach na korzyść Brazylijczyka. Tim miał świetną serię czterech zwycięstw z rzędu, jednak przerwał ją po szaleńczym boju Matt Brown, poddając pod koniec pierwszej rundy swojego rodaka. W ostatniej walce Means wrócił udanie, na początku drugiej rundy stopując uderzeniami Johna Howarda.

Bryan Barberena vs Jonavin Webb (UFC Fight Night 82) - Bryan po sześciu zwycięstwach z rzędu w takich federacjach jak KOTC czy Dakota FC, podpisał kontrakt z największą organizacją na świecie. Barberena w debiucie niespodziewanie w trzeciej odsłonie zwyciężył po uderzeniach z Joe Ellenbergerem. 'Bam Bam' w tym roku wystąpił w Kanadzie, tam na terytorium rywala przegrał po jednogłośnej decyzji sędziów z Chadem Laprise. Po dobrej karierze amatorskiej, w której Webb stoczyć pięć zwycięskich walk, przeszedł na zawodowstwo. Amerykanin wszystkie swoje osiem walk stoczył w federacji CFFC, tylko dwa razy stawał do decyzji sędziów. Jonavin po tych pojedynkach zadebiutował w UFC na gali w Australii, przegrywając po dyskusyjnej niejednogłośnej decyzji sędziów z Kyle Noke.

Alex White vs Artem Lobov (UFC 196) - Irlandczyk po dwóch ważnych zwycięstwach i remisie z Pawłem Kiełkiem, wystąpił w programie TUF 22. Tam po dobrym zaprezentowaniu się wystąpił w finale, debiutując w UFC. Niestety przegrał po pewnej decyzji sędziów z Ryanem Hallem. Dla Alexa będzie to także ważna walka, ponieważ ze swoich trzech startów w UFC odnotował jedno zwycięstwo, w debiucie kończąc uderzeniami w pierwszej rundzie doświadczonego Estevana Payana. W kolejnych dwóch walkach Alex przegrał w trzeciej rundzie przed czasem z Lucasem Martinsem oraz na punkty z Clayem Collardem.