UFC ZAGRZEB: FABIŃSKI I BŁACHOWICZ OFICJALNIE

Ewelina Krzysztofik, Informacja własna

2016-01-28

UFC ogłosiło dzisiaj cztery walki, które znajdą się na karcie pierwszej gali  UFC w Chorwacji, która odbędzie się w niedzielę, 10 kwietnia w Zagreb Arena. Bilety na UFC FIGHT NIGHT ZAGREB będą w sprzedaży od piątku, 12 lutego.

W pojedynku wagi ciężkiej, Gabriel Gonzaga (17-10; walczący z Ludlow, Massachusetts, USA) i Ruslan Magomedov (14-1; walczący z Republiki Dagestanu, Rosja) zmierzą się w Zagreb Arena, gdzie legendarny Brazylijczyk będzie chciał przerwać pasmo dziewięciu zwycięstw Rosjanina.

Ponadto, w tej historycznej gali weźmie udział miejscowy gwiazdor MMA, Igor Pokrajac (25-12, 1 NC; walczący z Zagrzebia, Chorwacja), który powróci do Oktagonu w kwietniu, aby zawalczyć z Polakiem Janem Błachowiczem (18-5; walczący z Poznania, Polska) w kategorii półciężkiej. Pokrajac wygrał swoje trzy poprzednie walki w pierwszej rundzie i walcząc w swoim mieście rodzinnym, będzie chciał udowodnić swoją siłę w starciu przeciwko Błachowiczowi.  

„To dla mnie zaszczyt, że mogę walczyć w Zagrzebiu, przed moimi rodakami,” skomentował Pokrajac. „Arena będzie wypełniona po brzegi i znając chorwacką publikę, na pewno będzie głośno! Wiem, że dobrze zawalczę dla moich fanów i że obejrzą niesamowite widowisko”

Po spektakularnej wygranej w swoim debiucie na gali UFC FIGHT NIGHT: DOS ANJOS VS. COWBOY 2 w grudniu, francuski ciężki Francis Ngannou (6-1; walczący z Paryża, Francja) zaprosi do Oktagonu Serba, Bojana Mihajiovica (10-3; walczący z Nowego Sadu, Serbia). Żadna z walk Ngannou nie była rozstrzygana w ostatniej rundzie, w Zagrzebiu również postara się o zwiększenie swojego rekordu wygranych przed czasem.

Niepokonany Nicholas Dalby (14-0, 1NC; walczący z Kopenhagi, Dania) będzie chciał dodać kolejną wygraną do swojego rekordu podejmując polskiego zawodnika

Bartosza Fabińksiego (13-2; walczącego z Warszawy, Polska) w niesłychanie ekscytującym zestawieniu dwóch europejskich talentów wagi półśredniej.

Bilety na UFC FIGHT NIGHT ZAGREB wchodzą do sprzedaży w piątek, 12 lutego o 10:00 CET. Bilety będą dostępne do zakupu przez Eventim. Członkowie UFC FIGHT CLUB mają szansę kupić bilety wcześniej, w środę, 10 lutego o 10:00 CET na stronie www.ufcfightclub.com. Subskrybujący newsletter UFC również będą mieli możliwość zakupu priorytetowego, w czwartek, 11 lutego o 10:00 CET.

Zawalczą:
Gabriel Gonzaga vs. Ruslan Magomedov
Jan Błachowicz vs. Igor Pokrajac
Bojan Mihajiovic vs Francis Ngannou
Bartosz Fabiński vs. Nicholas Dalby